kostaryka
Kostaryka to jedno z piękniejszych miejsc na ziemi | fot.: stock.adobe.com

Kostaryka – przewodnik, porady, informacje

Kostaryka to jedno z państw o niewielkiej powierzchni. Mimo to ma naprawdę wiele do zaoferowania. Zadowoli nawet najbardziej wybrednych turystów. Oferuje bajeczne i pełne złotego piasku plaże, rafy koralowe, które wzbudzą zachwyt we wszystkich miłośnikach nurkowania, dżunglę, w której można zanurzyć się w pełnej wrażeń przygodzie, a także majestatyczne wulkany, które wzbudzają ogromny szacunek. Co warto zobaczyć, decydując się na urlop w Kostaryce?

Położenie

Kostaryka położona jest w Ameryce Środkowej. Od zachodniej i wschodniej strony ma piękne wybrzeże, które obmywane jest przez Morze Karaibskie oraz Ocean Spokojny. Zdecydowaną większość terenu Kostaryki pokrywają góry mające pochodzenie wulkaniczne. Do dziś znaczna część wulkanów jest aktyna. Niziny spotkać można wyłącznie na wybrzeżu oraz w okolicach dolin rzecznych. Cechą charakterystyczną krajobrazu Kostaryki są liczne plantacje, na których uprawia się kawę, kukurydzę, ryż, a także banany.

W jakim języku można porozumieć się w Kostaryce?

Język angielski pozwala na skuteczną komunikację w większości zakątków świata. Nie inaczej jest w raju, jakim jest Kostaryka. Warto jednak pamiętać, że językiem, który obowiązuje na terenie państwa jest język hiszpański.

Klimat

Kostaryka to raj położony w klimacie podzwrotnikowym wilgotnym. We wschodniej części kraju opady są intensywne i trwają praktycznie przez cały rok. Jeśli chcemy udać się w miejsce znacznie bardziej suche, lepiej postawić na rejony zachodnie. Pora deszczowa panuje tam od maja do grudnia. Deszcz jest zdecydowanie mniej intensywny niż na wschodzie. Jeśli chodzi o temperaturę powietrza, to jest ona zróżnicowana. W górach waha się od 18 do 20 stopni, zaś na terenach nizinnych dochodzi nawet do 26.

San Jose

To największe miasto kraju. Z uwagi na centralne położenie idealnie nadaje się na bazę wypadową dla innych rejonów. Zwiedzając miasto, nie można zapomnieć o takich obiektach, jak:

  • teatr narodowy;

  • katedra;

  • Muzeum Złota.

Tym, którzy do Kostaryki przyjechali z dziećmi śmiało polecić można Zoo Simona Bolivara. Można tu obserwować wiele gatunków zwierząt, co dla milusińskich będzie bez wątpienia ogromną atrakcją. W San Jose nie brakuje sklepików, a także restauracji serwujących przepyszne dania.

Niezapomniane żółwie

Kostaryka ma naprawdę wiele do zaoferowania. Miłośników fauny odsyłamy do Tamarindo, czyli miejsca, gdzie wylęgają się gigantyczne wodne żółwie. Obserwować można tutaj również mnóstwo gatunków ptaków, z których każdy jest piękniejszy od poprzedniego. Do tego dochodzi tropikalny las i ciągnące się kilometrami plaże wypełnione po brzegi złotym piaskiem. Miejsce to polecić można miłośnikom surfowania. Panują bowiem idealne warunki do uprawiania tego sportu.

Kostaryka to jedno z piękniejszych miejsc na ziemi. Przedstawione przez nas atrakcje to jedynie niewielki wycinek tego, co można tu znaleźć. Bez wątpienia w tym pięknym kraju każdy będzie bawił się świetnie bez względu na to, czy kocha piesze wędrówki, pływanie, surfowanie czy obserwowanie zwierząt.

BKR

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *