Santorini
Zabudowa miasteczka została doceniona na arenie międzynarodowej, gdyż wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO | fot.: stock.adobe.com

Kierunek: Grecja. Najatrakcyjniejsze miejsca do zwiedzania i wypoczynku

Grecja od wielu lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem turystów. Usytuowane na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego państwo, przyciąga podróżnych z całego świata bogatym dziedzictwem kulturowym, doskonałą kuchnią i krystalicznie czystym morzem. Nie powinien dziwić więc fakt, że jest to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Ze względu na ogrom wspaniałych lokalizacji jeszcze przed wyjazdem warto zadecydować, które miejsca w Grecji najlepiej odwiedzić, w czym z pewnością pomoże poniższa lista najatrakcyjniejszych miejsc.

Santorini

Ta urokliwa wyspa słynie głównie z pięknych wschodów i zachodów słońca, a także charakterystycznych białych domków z niebieskimi kopułami i drzwiami. Zabudowa miasteczka została doceniona na arenie międzynarodowej, gdyż wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Turystów przyciągają również ruiny prehistorycznego miasta Akrotiri, zachowane w wyjątkowo dobrym stanie. Oprócz ciekawych lokalizacji do zwiedzania, Santorini zachęca również dużą liczba miejsc noclegowych, barów oraz restauracji, dzięki czemu jest także idealnym miejscem na odpoczynek. Liczne spa oferują odkryte baseny, usytuowane na dachach budynków, z których można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę greckiej wyspy.

Mykeny

W Mykenach warto zobaczyć Skarbiec Atreusza, nazywany również Grobem Agamemnona (mityczny król Myken). Piękno tego miejsca powinien podkreślić fakt, że grobowiec ten stał się inspiracją do napisania wiersza dla Juliusza Słowackiego. Choć wyposażenie budowli nie zachowało się, sama strona architektoniczna jest zachwycająca. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest Mykeńskie Muzeum archeologiczne, w którym podziwiać można m.in. terakotowe figurki i zabytki ceramiczne. Będąc w Mykenach nie należy również pominąć Lwiej Bramy, czyli jedynego zachowanego przykładu rzeźby mykeńskiej. Wypoczynek w Mykenach jest także możliwy, bowiem z łatwością odnajdzie się w nich hotele, znajdujące się w atrakcyjnej odległości od plaży i barów.

Ateny

W zestawieniu tym nie mogło zabraknąć pięknej stolicy Grecji. Podczas pobytu w Atenach, koniecznie należy zobaczyć Akropol. Położony na wzgórzu kompleks świątyń to klasyczny widok z wakacyjnych pocztówek. Innym popularnym miejscem turystycznym jest Świątynia Zeusa Olimpijskiego, z której choć zachowało się jedynie 15 kolumn, nadal stanowi cenny zabytek, pamiętający czasy cesarza Hadriana, a nawet Antiocha IV. Równie ciekawym obiektem jest Panathenaic Stadium, czyli jedyny na świecie stadion zbudowany w całości z białego marmuru. Zrekonstruowany stadion zbudowana został w latach 330–329 p.n.e u i jest aktualnie miejscem wielu znaczących wydarzeń kulturalnych. Nocleg w Atenach z pewnością będzie kosztować więcej, niż w sąsiednich miejscowościach, jednak jest warty rozważenia, ze względu na możliwość rozkoszowania się widokiem na chociażby wspomniany wcześniej Akropol.


Podsumowując, ze względu na swoje liczne walory estetyczne oraz kompleksy turystyczne o wysokich standardach, Grecja jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu marzeń. Zarówno osoby, które preferują intensywne zwiedzanie, jak i te lubujące się w wypoczynku, powinny być usatysfakcjonowane pobytem w kolebce starożytnej kultury. Grecja słynie bowiem z historycznych obiektów, ale też pięknych plaż i luksusowych hoteli. 

WLE

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *