Plaża w Gdyni Orłowie
Malownicza plaża w Gdyni Orłowie to malownicza atrakcja nie tylko dla maluchów | fot.: Fotolia

Jakie miejsca w Trójmieście warto odwiedzić z dziećmi?

Planując wycieczkę z dziećmi warto mieć na uwadze ich zainteresowania. Nie każdy maluch będzie bowiem ciekawy, jak wyglądają najważniejsze zabytki zwiedzanego miasta oraz jaka jest ich historia. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu maluch ucieszy się z wycieczki w równej mierze, co osoby dorosłe. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć z dzieckiem w Trójmieście! 

Klify w Gdyni dla małych wielbicieli wielkich atrakcji

Pierwszym przystaniem na turystycznej mapie Trójmiasta powinny zostać gdyńskie klify. Te wielkie, piaskowe twory znajdują się w dzielnicy Gdynia Orłowo, do której dojazd możliwy jest samochodem, bądź kolejką miejską. Szeroka, kamienna plaża, a także molo to dodatkowe atrakcje, które można zaproponować maluchom. Jednak ciężko będzie ich przekonać do zwrócenia uwagi na coś innego, niż klify.

Sięgają one kilkanaście metrów ponad taflę morza, a dzięki specjalnie wyznaczonym szlakom swobodnie można wspiąć się na ich szczyt. Trasa ta polecana jest zwłaszcza rodzinom podróżującym po Trójmieście, ponieważ wchodząc na szczyt klifu należy zachować szczególną ostrożność i opiekować się maluchem. Szlak przebiega kilka metrów od skraju klifu, a widok na miasto oraz morze jest nie do zapomnienia. Koniecznie warto odwiedzić to miejsce z pociechą!

Plaża, klif w Orłowie
Te wielkie, piaskowe twory znajdują się w dzielnicy Gdynia Orłowo, do której dojazd możliwy jest samochodem, bądź kolejką miejską | fot.: Fotolia

Molo w słonecznym Sopocie

Kolejnym przystankiem w Trójmieście powinno zostać molo w Sopocie. Choć wydawać by się mogło, że spacer po „deptaku” wchodzącym w morze będzie nudny dla pociechy, to nic bardziej mylnego! Molo często odwiedzane jest przez nadmorskie ptaki, które zobaczyć można z niewielkiej odległości, na otaczającej molo zatoce pływają statki, a w słoneczną pogodę z samego końca molo zobaczyć można drugi brzeg zatoki.

Dodatkową atrakcją w trakcie trasy na molo może być Krzywy Domek, czyli budynek znajdujący się na ulicy Monte Casino, prowadzącej do sopockiego molo. Jego charakterystyczna budowa sprawia, że dziecko z pewnością zachwyci się „krzywymi” ścianami, oknami, czy drzwiami i z chęcią opowiadać będzie o tym ciekawym zjawisku w szkole lub w domu!

molo w Sopocie
Choć wydawać by się mogło, że spacer po „deptaku” wchodzącym w morze będzie nudny dla pociechy, to nic bardziej mylnego! | fot.: Fotolia

Statkiem po Motławie

Zwieńczeniem wyprawy do Trójmiasta może być rejs statkiem po Motławie. Jest to opcja szczególnie atrakcyjna dlatego, że wyprawę na statek można połączyć ze spacerem po starówce. Do Motławy prowadzi bowiem ulica Długa, czyli najsłynniejsza z ulic w Gdańsku. Znajduje się tam fontanna Neptuna, a także gdański Żuraw, co jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które wcześniej nie miały okazji zwiedzać Trójmiasta.

Rejs pirackim statkiem, bo właśnie taki kursuje po Motławie, może prowadzić wprost na Westerplatte. Cena rejsu uzależniona jest od wielkości grupy – dzieci zawsze mogą liczyć na zniżki. W przypadku wycieczki szkolnej warto zamówić rejs na kilka dni przed ostateczną podróżą. Tego typu atrakcji z pewnością nie zapomni żadne dziecko!

statkiem po Motławie
Zwieńczeniem wyprawy do Trójmiasta może być rejs statkiem po Motławie | fot.: Fotolia

Trójmiasto co roku odwiedzają tysiące turystów – również dzieci. W mieście znajduje się tak wiele atrakcji dla maluchów, że warto pomyśleć o zaplanowaniu wyjazdu pasującego również do ich oczekiwań. Rejs pirackim statkiem, czy obejrzenie z bliska wielkich, piaskowych klifów z pewnością ucieszą dzieci i sprawią, że wycieczkę w Trójmieście będą one wspominać z uśmiechem!


KSŁ

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *