Dubaj to największe miasto ZEA, a także prawdopodobnie jedno z najbogatszych miast świata | fot.: stock.adobe.com

Dlaczego Zjednoczone Emiraty Arabskie przyciągają uwagę turystów?

Półwysep Arabski nie kojarzy się w Polsce z naturalnym kierunkiem turystycznym – większość z nas woli spędzać wakacje w zachodniej Europie, Turcji czy Egipcie. A jednak mimo to Dubaj pozostaje jednym z miast najchętniej odwiedzanych przez Polaków, a zainteresowanie zwiedzaniem tego zakątka świata z roku na rok rośnie. Skąd wzięła się tak ogromna popularność Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Czy w państwie tym jest coś, co warto zwiedzić poza Dubajem?

Dubaj – perła Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Dubaj to największe miasto ZEA, a także prawdopodobnie jedno z najbogatszych miast świata. Znaleźć tutaj można dziesiątki szklanych wieżowców, spośród których wyróżnia się Burdż Kalifa, najwyższy budynek świata o wysokości ponad 800 metrów. Prawie na samym jego szczycie znajduje się taras widokowy, od którego warto jest rozpocząć zwiedzanie miasta. Burdż Kalifa oferuje nie tylko imponujący widok z góry, ale także z dołu – wieżowiec dominuje nad panoramą Dubaju i stanowi jego najważniejszy punkt orientacyjny. Choć w mieście próżno szukać historycznych zabytków, Dubaj jest atrakcyjny pod względem turystycznym głównie ze względu na nowoczesne budowle.

Poza Burdż Kalifą warto jest z Dubaju zobaczyć widoczne z kosmosu, sztuczne Wyspy Palmowe, na których znajdują się liczne hotele oraz atrakcje turystyczne. Wyspy stanowią ewenement na skalę światową i zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinessa. Inne ciekawe lokalizacje w Dubaju to tzw. Targ złota, na którym kupić można setki lokalnych wyrobów oraz pamiątek, a także wieżowiec Dubaj Frame, którego złota rama stanowi drugi z międzynarodowych symbolów miasta. Zwiedzanie Dubaju warto jest zakończyć spacerem po centrum miasta i odwiedzinami w jednym z barów oferujących tradycyjną shishę, czyli arabską fajkę wodną.

Abu Dhabi widok na hotel Emirates Palace Hotel
Choć Abu Dhabi jest miastem bez wątpienia mniejszym od Dubaju, wcale nie znaczy to, że jest ono od niego mniej imponujące | fot.: stock.adobe.com

Z wizytą w Abu Dhabi, czyli stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Choć Abu Dhabi jest miastem bez wątpienia mniejszym od Dubaju, wcale nie znaczy to, że jest ono od niego mniej imponujące. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich znaleźć Wielki Meczet Szejka Zajida, czyli największy meczet na świecie, który stanowi obowiązkowy punkt na turystycznej mapie miasta. Spacerując po centrum Abu Dhabi należy koniecznie zwiedzić Pałac prezydencki Qasr Al Watan, w którym każdego wieczoru odbywają się interesujące pokazy świetlne. W mieście znaleźć można także tzw. Louvre Abu Dhabi, czyli muzeum sztuki zainspirowane wyglądem paryskiego Luwru. W muzeum znajdują się słynne dzieła sztuki z całego świata, a park otaczający budynek zachęca do długiego spaceru w towarzystwie fascynujących rzeźb.

Qasr Al Watan
Pałac prezydencki Qasr Al Watan, w którym każdego wieczoru odbywają się interesujące pokazy świetlne | fot.: stock.adobe.com

Pomimo iż zdecydowana większość Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest niezbyt ciekawą pustynią, dwa najważniejsze miasta w tym państwie, Dubaj oraz Abu Dhabi, stanowią prawdziwą mekkę dla europejskich turystów poszukujących wrażeń i chcących na własnej skórze doświadczyć arabskiej kultury. Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to szczególnie dobry pomysł w okresie zimy – ciepły klimat panujący na Półwyspie Arabskim pozwoli zapomnieć o mroźnej, polskiej zimie!

TBO

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *