Birma
Birma, a właściwie Mjanma, jest krajem położonym w Azji Południowo - Wschodniej, a graniczy z Laosem, Tajlandią, Indiami, Chinami oraz Bangladeszem | fot.: stock.adobe.com

Birma – wycieczka marzeń

Wśród osób podróżujących z plecakiem i zamożniejszych turystów, Azja od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży. Kusi niskimi kosztami życia, egzotycznym jedzeniem, dobrze rozwiniętą bazą noclegową oraz zupełnie odmienną od europejskiej kulturą. Podróżnicy za cel zazwyczaj obierają Tajlandię, Kambodżę oraz Indonezję, jednak na popularności zyskuje także Birma. Dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe państwo?

Birma – podstawowe informacje

Birma, a właściwie Mjanma, jest krajem położonym w Azji Południowo – Wschodniej, a graniczy z Laosem, Tajlandią, Indiami, Chinami oraz Bangladeszem. Kraj ten jest stosunkowo duży powierzchniowo (zajmuje drugą po Bangladeszu pozycję w regionie), a liczba ludności przekracza 50 milionów mieszkańców. Znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego wilgotnego, który cechuje się występowaniem trzech pór roku: suchej, wilgotnej oraz chłodnej suchej.

Birma nie była dotychczas tłumnie odwiedzana przez turystów głównie ze względu na niestabilną sytuację polityczną, jednak od czasu wyborów przeprowadzonych w 2008, które oficjalnie datuje się na początek ustroju demokratycznego, staje się państwem coraz bardziej bezpiecznym i przyjaznym podróżnikom.

Kiedy odwiedzić Birmę?

Ze względu na fakt, że znaczna część kraju występuje w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego wilgotnego, a jego południowe krańce pozostają pod wpływem jego szczególnie wilgotnej, morskiej odmiany, konieczny jest wybór odpowiedniego miesiąca na odwiedzenie Birmy. Podróżowanie jest możliwe (i wygodne) przede wszystkim w okresie pory suchej i to właśnie wtedy najlepiej jest się wybrać do znacznej części Azji Południowo – Wschodniej. Najkorzystniejszym czasem na odwiedzenie Mjanmy jest okres od listopada do lutego, od marca do maja oraz październik.

Dlaczego warto odwiedzić Birmę?

Wycieczka do Birmy stanowi prawdziwy wyjazd marzeń ze względu na kilka czynników. Przede wszystkim, kraj ten nie jest tak tłumnie odwiedzany przez turystów jak jego sąsiedzi, chociażby Tajlandia czy Kambodża. Sprawia to, że zarezerwowanie lotu, noclegu czy po prostu odwiedzenie miejsc powszechnie polecanych w przewodnikach nie będzie stanowiło problemu, co więcej, wieloma pięknymi widokami będzie się można nacieszyć wyłącznie we własnym towarzystwie. Birma jest państwem, które jest jeszcze nieco dziewicze i mocno egzotyczne, a przy tym może poszczycić się mnóstwem zabytków, które są doskonale zachowane. Należą do nich przede wszystkim kamienne pagody, klasztory oraz świątynie, zwykle znajdujące się wśród pięknych okoliczności przyrody.

Miłośnicy zabawy oraz spacerów po dużych miastach będą z kolei zachwyceni Rangun, które jest największą metropolią i zarazem stolicą państwa. Ma ono do zaoferowania nie tylko wiele restauracji i dobrze rozwiniętą bazę noclegową, ale też wszechobecne zabytki, między innymi liczącą 99 metrów wysokości pagodę, w której przechowywane są włosy Buddy. Odwiedzając Birmę nie można przeoczyć Mandalaj, wokół którego zlokalizowane są cztery starożytne stolice kraju.

DHA

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *