Giraffe Manor
Giraffe Manor. Jest on świetnym wyborem dla pasjonatów dzikiej zwierzyny, gdyż przebywają w nim piękne żyrafy, które zostały wytresowane w taki sposób, by były przyjazne dla klientów | fot.: stock.adobe.com

Najdziwniejsze hotele świata

 Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda najdziwniejszy hotel na świecie? Choć jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, to w rzeczywistości na świecie istnieje wiele obiektów nieprzypominających standardowych hoteli, które możemy spotkać na niemal każdym kroku. Niektóre hotele są fascynujące i zapierające dech w piersi, a jeszcze inne budzą prawdziwą grozę. Sprawdź, jakie hotele możemy zaliczyć do grona najdziwniejszych obiektów na naszym globie. 

The Wine House Hotel – idealny hotel dla miłośników alkoholi

 Jeżeli jesteś miłośnikiem wytrawnych win, to być może słyszałeś o The Wine House Hotel. Obiekt ten znajduje się w miejscowości Lamego i jest położony w bliskim sąsiedztwie posesji z winnicami. Można tam skosztować prestiżowych alkoholi oraz zgłębić swoją wiedzę na temat wina, a na koniec dnia możliwe jest skorzystanie z nietypowych usług hotelowych. Ich wyjątkowość polega na tym, że klienci nie śpią w standardowym pokoju sypialnym, a w beczce. Choć pomysł Portugalczyków na pierwszy rzut oka może się wydawać dość infantylny, to w rzeczywistości odniósł spory sukces i wiele innych krajów postanowiło zainspirować się tą metodą. W Lamego hotel w postaci beczki jest jednak synonimem prestiżu i luksusu, dzięki czemu pobyt w nim jest istną przyjemnością. Znajdują się tam nie tylko wygodne łóżka, ale również taras i olbrzymia łazienka. Dzięki temu spędzanie czasu w beczce jest prawdziwą przyjemnością i kapitalnym doświadczeniem. 

Giraffe Manor – hotel stworzony z myślą o fanach zwierząt

 Wyjazdy do Kenii od dawna cieszą się sporą popularnością, jednak w ostatnich latach stolica tego państwa – Nairobi – wzbudza jeszcze większe zainteresowanie turystyczne. Wynika to z faktu, że w mieście tym można skorzystać z usług hotelu Giraffe Manor. Jest on świetnym wyborem dla pasjonatów dzikiej zwierzyny, gdyż przebywają w nim piękne żyrafy, które zostały wytresowane w taki sposób, by były przyjazne dla klientów. Dzięki temu osoby decydujące się na pobyt w Giraffe Manor mogą zjeść posiłek w ich towarzystwie i przyjrzeć się z bliska tym fenomenalnym zwierzętom. Co więcej, żyrafy regularnie zaglądają do okien klientów, w efekcie czego narzekanie na nudę jest po prostu niemożliwe.

Noc na dźwigu? Skorzystaj z usług Crane Hotel Faralda

 Crane Hotel Faralda jest uznawany za jeden ze znaków firmowych Amsterdamu. Zdaniem wielu jest to najdziwniejszy hotel na świecie, albowiem klienci w ramach tej usługi śpią na specjalnym dźwigu. Świetnie spisuje się on u osób, które szukają ekstremalnego hotelu, ponieważ dzięki niemu możliwe jest obserwowanie niemal całej panoramy Amsterdamu. Co prawda, jest on relatywnie drogi, gdyż noc dla dwóch osób może kosztować blisko pięć tysięcy złotych, jednak wysokie ceny nie zniechęcają klientów i każdego roku tysiące osób korzystają z możliwości przenocowania na wysokości. 

 Na świecie możemy spotkać wiele nietypowych hoteli, które zaskakują charakterystycznym wyglądem i nietypowym ulokowaniem. Do grona najdziwniejszych hoteli na globie zaliczamy przede wszystkim: The Wine House Hotel, Giraffe Manor czy Crane Hotel Faralda. Choć nie zaliczają się one do tanich atrakcji, to zapewniają wyjątkowe i absolutnie niezapomniane przeżycia. 

DDO

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *