Kiteboarding, kamera sportowa
Parametry takie jak rozdzielczość nagrywanego obrazu czy ilość klatek na sekundę zależą tylko od naszego budżetu - im więcej możemy na sprzęt przeznaczyć, tym lepszych osiągów możemy szukać | fot.: stock.adobe.com

Kamery sportowe – gadżet tylko dla sportowców?

Kamery sportowe zyskały ogromną popularność w ostatnich latach, lecz ich sukces nie jest zasługą tylko i wyłącznie kamery samej w sobie. Do ich popularności w dużej części przyczyniła się szeroka gama akcesoriów, które umożliwiają korzystanie z kamer w najróżniejszych warunkach. 

Funkcjonalność kamer sportowych

Naszym głównym pytaniem, w momencie zakupu kamery sportowej, powinno być „Do czego będę jej używać?”. W momencie gdy mamy oczywistą odpowiedź, na przykład „Chcę nagrywać sesje nurkowania z wakacji na Malcie” to sprawa jest bardzo ułatwiona. Wiemy żeby głównie szukać kamery która będzie wodoodporna, bądź w podstawowym wyposażeniu będzie posiadała etui chroniące je od wody. Gdy sprawa nie jest tak oczywista, a kamery będziemy używać w najróżniejszych miejscach, warto wybrać taką, która będzie posiadała duży zakres akcesoriów w podstawowym wyposażeniu, da to nam możliwość korzystania z niej w najróżniejszych sposobach. Parametry takie jak rozdzielczość nagrywanego obrazu czy ilość klatek na sekundę zależą tylko od naszego budżetu – im więcej możemy na sprzęt przeznaczyć, tym lepszych osiągów możemy szukać. Wiadomym jest, że szukając budżetowej kamery nie będziemy oczekiwali jakości 4K w 120 klatkach na sekundę.

Kamery sportowe – gadżet tylko dla sportowców?

Nie jest ciężko zauważyć jak bardzo rozwinął się trend dzielenia się ze światem materiałami ze swojego życia. Na Instagrama czy Facebook’a codziennie wpadają miliony zdjęć i filmików. Jeżeli chcemy brać w tym czynny udział, lub po prostu chcemy nagrywać rzeczy aby mieć pamiątki, kamera sportowa będzie idealnym rozwiązaniem. Lekka, mała, poręczna, to ich największe zalety. Profesjonalne aparaty i kamery zazwyczaj ważą po parę kilogramów i zajmują wiele miejsca, wraz z wszystkimi pokrowcami i akumulatorami, natomiast kamera sportowa rzadko kiedy przekracza wagę 300 gram! Dzięki temu mamy możliwość nagrywania z każdego miejsca na ziemi i wcale nie musimy nosić miana sportowca. Przez ilość najróżniejszych akcesoriów, możemy naszą kamerę umieścić praktycznie wszędzie, na ręce podczas nurkowania, na kasku jadąc rowerem bądź motocyklem, czy na klatce piersiowej podczas długich spacerów. 

Jaką kamerę wybrać?

Jeżeli zdecydowałeś/aś się na zakup kamery sportowej, lecz nie bardzo wiesz jaką firmę i model wybrać – przejdź się do sklepu z elektroniką i tam porównaj dostępne kamery. Możesz też liczyć na pomoc ze strony pracowników, zazwyczaj są osoby które zajmują się wyłącznie doradzaniem w sprawach kamer i doborze akcesoriów do naszych wymagań. Zwróć uwagę na wielkość i wagę, tak abyś w przyszłości nie musiał zastanawiać się, czy aby na pewno znajdziesz jeszcze miejsce na kamerę. Ważnym aspektem są również akumulatory, ich pojemność jest bardzo ważna, od nich zależy jak długo jesteśmy w stanie nagrywać na jednym ładowaniu. Warto również zastanowić się nad zakupem dodatkowego akumulatora aby uniknąć sytuacji, w której kamera się rozładuje, a my będziemy bez możliwości jej naładowania. Ich koszt nie jest duży a z pewnością pozbawi nas wielu kłopotów i niepotrzebnego stresu.

AWO

About admin

Check Also

Monopoly

Monopoly – kultowa gra dla wszystkich

Monopoly to klasyczna gra planszowa, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1935 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *