wywoływanie zdjęć
Jeśli zajmujesz się fotografią profesjonalnie lub jesteś wielkim pasjonatem, z pewnością posiadasz wiele zdjęć w formie cyfrowej | fot.: stock.adobe.com

Jak przechowywać zdjęcia?

Robienie zdjęć jest dziś bardzo popularne. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem fotografii, chcesz uwiecznić rodzinne wspomnienia czy może wiążesz swoją karierę z fotografią, ważne jest to, jak przechowujesz zdjęcia. Można to robić na zdecydowanie więcej sposobów niż tylko w formie tradycyjnego albumu albo folderu na komputerze.

Wywoływać zdjęcia czy też wybrać formę cyfrową?

Wywoływanie zdjęć wydaje się dziś staromodne. Mimo to wiele osób wciąż to robi. Dlaczego warto? Przede wszystkim wspólne przeglądanie albumów z rodziną czy przyjaciółmi bardzo do siebie zbliża. W ten sposób odżywają wspomnienia i wracają pozytywne emocje z nimi związane. Poza tym to dobry sposób na trzymanie tych najważniejszych zdjęć na wyciągnięcie ręki.

Z kolei przechowywanie fotografii w formie cyfrowej to świetne rozwiązanie dla każdego, kto posiada ogromną liczbę zdjęć. Dzięki temu nie zajmą one wiele miejsca i jednocześnie nie ma możliwości, by uległy zniszczeniu. Oprócz tego można je błyskawicznie skopiować, udostępnić czy przesłać znajomym, więc to bardzo wygodna forma.

Jakie rozwiązanie wybrać? Oczywiście jest to kwestia indywidualna. Wiele zależy nie tylko od podejścia konkretnej osoby, ale też liczby posiadanych zdjęć i ich roli. Inaczej przechowuje się zdjęcia rodzinne, a inaczej fotografie wykonane w celach zawodowych.

Jak przechowywać wywołane zdjęcia?

Papierowe fotografie mogą nie tylko stanowić piękną dekorację, ale również być wspaniałą pamiątką, szczególnie dla osób nieco staroświeckich, które lubią kolekcjonować ważne dla nich przedmioty. Najbardziej standardowym sposobem przechowywania zdjęć jest prosty album. Nieco ciekawszym pomysłem jest stworzenie własnego albumu od podstaw przy pomocy technik scrapbookingu. Oznacza to ręczne wyklejanie, rysowanie i dekorowanie stronic specjalnego zeszytu. To świetny pomysł na spisanie ważnej dla Ciebie historii w wyjątkowej formie.

Innym pomysłem jest wykorzystanie zdjęć jako dekoracji. Można je włożyć do ramek lub nieco zaszaleć i zaplanować własny układ ze zdjęć, biletów i innych drobnych pamiątek na ścianie czy tablicy korkowej. Możesz też wykonać kolarz, który włożysz do antyramy. Jeśli z kolei nie chcesz wystawiać swoich zdjęć na pokaz, możesz je przechować w przeznaczonych do tego kartonowych lub drewnianych pudełkach. Bez problemu dostaniesz je w większości sklepów oferujących wywołanie zdjęć.

Jak przechowywać zdjęcia cyfrowe?

Jeśli zajmujesz się fotografią profesjonalnie lub jesteś wielkim pasjonatem, z pewnością posiadasz wiele zdjęć w formie cyfrowej. Im więcej zdjęć robisz, tym łatwiej o bałagan wśród nich. Jak rozwiązać ten problem?

Jednym ze sposobów jest podzielenie zdjęć na kategorie tematyczne, np. zdjęcia rodzinne, ze znajomymi, z czasów studenckich itd. Następnie można takie foldery przerzucić na odpowiednie karty graficzne, które włożysz do odpowiednio opisanych kopert. Same koperty możesz przechowywać w podobnym pudełku jak te na zdjęcia papierowe. Jeśli chciałbyś mieć zdjęcia na jednym nośniku, dobrym pomysłem jest skorzystanie z pendrive’a o wysokiej pojemności lub nawet z dysku zewnętrznego.

Ostatnim pomysłem na porządkowanie i przechowywanie zdjęć w komputerze jest skorzystanie z nieodpłatnego programu Adobe, czyli niedocenianego Bridge’a. To świetne miejsce do porządkowania zdjęć, katalogowania, oznaczania ich wartości, tagowania, itd.

Photographer Photograph Photo Photography Concept

Wymienione tu sposoby przechowywania i wykorzystania zdjęć z pewnością nie wyczerpały tematu. Warto się zastanowić nad sposobem przechowywania swoich fotografii, chociażby po to, by jak najdłużej cieszyły one oko i zostały utrzymane w porządku. Dzięki temu łatwo powrócisz do swych ulubionych fotografii i nigdy nie zagubisz się wśród tysięcy posiadanych zdjęć. Miłego porządkowania!

MKA

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *