podjazd do ogrodu
Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na umocnienie podjazdu lub podłoża w ogrodzie przed domem | fot.: stock.adobe.com

Różne sposoby na umocnienie i ozdobienie podjazdu lub podłoża w ogrodzie

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na umocnienie podjazdu lub podłoża w ogrodzie przed domem. Warto postawić na takie, które cechują się trwałością i wysoką estetyką. Podpowiadamy, które z nich łączą w sobie wspomniane cechy.

Podjazd z kamiennego bruku

Kamienny bruk stanowi ponadczasowy wybór, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach podwórza. Nie jest najtańszy, ale wykazuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak: ścieranie i porysowania. Jest w stanie wytrzymać bardzo wysokie obciążenia, a jego kolor pozostaje niewrażliwy na działanie promieniowania słonecznego. Kostka kamienna jest odporna na zmiany temperatury. Przed stworzeniem podjazdu z kamiennego bruku należy wykonać ponad 30 centymetrowy wykop i dokładnie ubić powierzchnie. Kamienny bruk może formę regularną lub nieregularną w postaci klasycznej jodełki. Przed wyborem surowca do stworzenia tego rodzaju podjazdu należy wziąć pod uwagę jego cechy fizyczne i wytrzymałościowe oraz gatunek.

Podjazd z betonowej kostki

Wykorzystanie betonowej kostki to najpopularniejszy sposób na utwardzenie przydomowego podjazdu. Tego rodzaju materiał występuje w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i kształtach, dzięki czemu łatwo go dostosować do swoich indywidualnych preferencji. Betonowa kostka jest niedroga, a jej powierzchnia może przyjmować gładką lub chropowatą formę. Charakteryzuje się interesującym wyglądem i dużą łatwością układania, co zmniejsza koszt jej montażu. W razie uszkodzenia je łatwa w wymianie lub cząstkowej naprawie. Jej pielęgnacja nie przysparza żądnych problemów. W zależności od posiadanego budżetu kostka betonowa może być wykonana z marmuru, kwarcu lub granitu. Ta ostatnia opcja charakteryzuje się długowiecznością i bardzo wysoką estetyką. Sprawdzi się przy domach w klasycznym stylu i wśród osób ceniących trwałość i naturalne pochodzenie surowców wykorzystanych do ozdabiania posiadanej działki. Proces wydobycia tego rodzaju materiałów nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego, a kostka z bruku daje wiele możliwości wykorzystania.

Podjazd z klinkierowego bruku

Ostatni lecz na pewno nie najgorszym proponowanym rozwiązaniem jest stworzenie podjazdu z klinkierowego bruku. Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zalania olejem lub benzyną. Charakteryzuje się łatwością pielęgnacji i niewrażliwością na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu zachowuje estetyczny wygląd przez wiele lat. W celu jego położenie należy wykonać podbudowę o grubości wynoszącej około 30 centymetrów. Może być układany na sypkim materiale zapewniającym odpowiednie przesiąkanie wody, najczęściej są to: piasek, żwir lub gres. Kolor omawianego rodzaju bruku jest zależny od gliny użytej do jego produkcji. W zależności od potrzeb występuje w różnych wariantach gabarytowych. Klinkierowy bruk sprawdzi się w naturalnych aranżacjach, w których występuje wiele roślin. Jego jednorodny charakter sprawia, że przestrzeń przed domem staje się jeszcze bardziej uporządkowana.

TNE

About admin

Check Also

pelargonia

Kwiaty naszych babć wracają na salony

Pelargonie, sansewierie, fikusy… Błogie dzieciństwo u boku babci, która miała niesamowitą rękę do kwiatów. Jakich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *