gotowanie z aplikacją
Intuicyjna obsługa aplikacji kulinarnych na smartfonie i bogactwo przepisów pod każdą okazje jest tym, co przyciąga amatorów porządnego kucharzenia | fot.: stock.adobe.com

Najciekawsze aplikacje na smartfona dotyczące zagadnień kulinarnych

Widok kucharza ze smartfonem w ręku nie jest już niczym nadzwyczajnym. W końcu mamy XXI wiek. Dzięki aplikacjom dostępnym na smartfonach możliwe jest odtwarzanie ciekawych przepisów kulinarnych, a nawet dzielenie się nimi z innymi użytkownikami. Jakie apki warto polecić i czy polskie produkty warte są zainteresowania? Lista aplikacji kulinarnych jest długa, ale my przyjrzymy się najciekawszym z nich.

Od tradycji do nowoczesności

Stare książki kulinarne znajdują poczesne miejsce w wielu domowych biblioteczkach. Na ich stronach znajdują się przepisy, które nie raz posłuży w trakcie przygotowywania czegoś wyjątkowego. Czasy jednak się zmieniły, a wraz z rozwojem technologii pojawiły się alternatywne rozwiązania. Wspomnijmy ot, chociażby telewizyjne programy kulinarne na miarę „Master Chiefa” czy popularne kanały na YouTube. Wraz z upowszechnieniem się smartfonów pojawiły się rozmaite aplikacje, w tym te z przepisami kulinarnymi. Oferują one pokaźną liczbę przepisów na dania mięsne, wegańskie i tym podobne. Niektóre z nich polecają również określone restauracje, gdzie spotkać można dania opisywane na łamach określonych aplikacji. Rzućmy okiem na topowe apki i podzielmy je na polskie i zagraniczne.

Dobre, bo polskie

Pierwszą godną uwagi rodzimą aplikacją na smartfona jest Cooklet. Dostępna jest ona na Androida i jest naprawdę dobra, o czym świadczy prestiżowa nagroda Gourmand World Cookbook Award. Aplikacja ta jest cyfrową książką kulinarno-społecznościową, na której znaleźć można mnóstwo przepisów kulinarnych, którymi dzielić się można z innymi jej użytkownikami. Inną ciekawą polską aplikacją dostępną na smartfona jest Gastronauci. Dla odmiany nie jest to kulinarny e-book, ale stanowi ciekawy przewodnik po lokalach gastronomicznych. Na jej łamach można poznać opinie na temat danych lokali i dokonać oceny pod kątem spotykanych tam dań, obsługi i tym podobne. Korzystając z Gastronautów, można wybrać polecaną restaurację, która znajduje się w pobliżu. 

Zagraniczne aplikacje kulinarne

Jedną z najciekawszych, a zarazem najpopularniejszych aplikacji z przepisami kulinarnymi na smartfona jest Allthecooks. Zawiera ona aż 150 000 przepisów kulinarnych. Korzystając z tej apki, można zapisać interesujący przepis i podzielić się nim z innymi użytkownikami aplikacji. Mało tego, możemy również ocenić potrawę opisaną przez konkretny przepis. Jeszcze większym zbiorem przepisów kulinarnych poszczycić się może Big Owen. Aplikacja ta oddaje do wglądu aż 250 000 przepisów na różnorakie dania. Ściągnąć ją możemy za darmo, a to dodatkowy atut.

Znanym notatnikiem na rynku jest Evernote. Istnieje podobna aplikacja, która umożliwia zapisywanie interesujących przepisów kulinarnych i adresów restauracji. Apką tą jest Evernote Food. Co ciekawe za pośrednictwem tej aplikacji możliwe jest umieszczanie zdjęć konkretnych potraw. Pewne konkretne przepisy markowane są znanymi nazwiskami ze świata kuchni. Wielu mistrzów prowadzi swoje własne konta na social mediach. Jeszcze inni prowadzą skrupulatnie blogi kulinarne. Idealną aplikacją dla ludzi pragnących wyczarować coś wyjątkowego jest Gojee. Udostępnia ona receptury i przepisy znanych i szanowanych blogerów.

Podsumowanie

Intuicyjna obsługa aplikacji kulinarnych na smartfonie i bogactwo przepisów pod każdą okazje jest tym, co przyciąga amatorów porządnego kucharzenia. Również Ci spośród miłośników gotowania, którzy wzorują się na mistrzach w swoim fachu znajdą coś dla siebie. Wiele apek dostępnych jest na systemie iOS i Android. 

PZI

About admin

Check Also

nanocząsteczki w terapii onkol

Zastosowanie nanocząsteczek w celowanej terapii onkologicznej

Jednym z najbardziej obiecujących obszarów nanomedycyny jest wykorzystanie nanocząsteczek w celowanej terapii onkologicznej. Ta innowacyjna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *