nowoczesny dom drewniany
Drewniane domy szkieletowe to przede wszystkim dobra inwestycja w przyszłość | fot.: stock.adobe.com

Szkieletowe domy z drewna – przyszłość budownictwa

Ludzie coraz częściej zamiast tradycyjnego domu murowanego decydują się na dom drewniany w technologii szkieletowej. Jest to nowoczesne rozwiązanie, ale w Polsce jeszcze nieczęsto stosowane. Z racji na mniejszą popularność ceny domów szkieletowych są bardzo korzystne. Czy warto zdecydować się na taką nowoczesną innowację czy lepiej postawić na sprawdzoną jakość budynków murowanych? 

Dom szkieletowy – sposób na oszczędności

Drewniane domy szkieletowe to przede wszystkim dobra inwestycja w przyszłość. Są energooszczędne, co każdego roku generuje mniejsze koszty za ogrzewanie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ludzie często decydują się na dom w standardzie pasywnym, co zmniejsza rachunki za ogrzewanie do minimum.

Dodatkowo koszt wybudowania domu szkieletowego jest dużo niższy niż domu murowanego. Właśnie to często jest powodem, przez który dużo ludzi decyduje się na tą technologię. Najważniejszy jest fakt, że niska cena idzie w parze z dobrą jakością. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrać odpowiednią firmę budowlaną. Producent z dłuższym stażem pracy z pewnością będzie najlepszą opcją. Duży zasób wiedzy na temat domów szkieletowych połączony z doświadczeniem pracowników sprawi, że nasz dom będzie nie tylko dobrze wyglądał, ale również przetrwa długie lata.

Zalety domów szkieletowych

Domy szkieletowe nie cieszą się jeszcze dużą popularnością, chociaż coraz więcej ludzi się na nie decyduje. Stają się popularne ze względu na wiele zalet, które posiadają. Oto kilka z nich:

  • szybki czas budowy – budowa domu szkieletowego z drewna trwa zazwyczaj do kilku miesięcy. Dodatkowym plusem jest fakt, że można go montować o każdej porze roku i niezależnie od pogody. Zupełnie odwrotnie robi się w przypadku domów murowanych. Konieczność użycia betonu wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych i właściwej temperatury
  • szybkość nagrzewania – ogromnym plusem drewnianych domów szkieletowych jest czas potrzebny do nagrzania budynku. Dzięki temu, że jest tak krótki oszczędzamy energię oraz pieniądze.
  • drewno jako materiał zdrowy dla organizmu – niezaprzeczalny jest fakt, że drewno to naturalny materiał, dzięki czemu jest dużo zdrowszy dla naszego organizmu. Wysoka przepuszczalność powietrza sprawia, że dom nieustannie oddycha, przez co wewnątrz budynku nie zbiera się wilgoć. Korzystnie wpływa to na drogi oddechowe oraz lepsze samopoczucie.
  • stylowy wygląd – nie da się ukryć, że ogromną zaletą szkieletowych domów drewnianych jest ich tradycyjny piękny wygląd. Z pewnością właśnie ten fakt często przemawia za wyborem szkieletowego domu drewnianego. Odpowiednia aranżacja sprawia, że poczujemy się niczym w górskiej chacie

Drewniane domy szkieletowe to prawdziwy przełom w dziedzinie budownictwa. Powoli zdobywa coraz większą popularność i cieszy się znacznie większym uznaniem niż jeszcze kilka lat temu. Nic dziwnego, ponieważ budynki szkieletowe z drewna mają wiele zalet. Jeśli wybierzemy doświadczoną firmę z wieloletnim stażem nie powinniśmy martwić się o jakość naszego domu.

ESZ

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *