Kolorowa mozaika
Jednym z pomysłów są płytki. Mogą one posiadać różne kolory, kształty i wielkości, mogą także różnić się fakturą i powierzchnią | fot.: StockAdobe.com

Nie tylko obrazy i plakaty, czyli ciekawe pomysły na przyozdobienie ścian – różne style, różne rozwiązania

Ściany posiadają wyjątkowy potencjał dekoracyjny, który często nie zostaje wykorzystany w pełni. Oprócz wykorzystania różnych obrazów oraz plakatów, można także sięgnąć po wiele ciekawy rozwiązań, które całkowicie przemienią każde pomieszczenia i dadzą mu nowe życie. Umiejętne ozdobienie ścian, może naprawdę zdziałać cuda. 

Jak ozdobić ściany?

Pomysłowych rozwiązań na ozdobienie ścian, jest naprawdę bardzo dużo. Dzięki ich zastosowaniu, można stworzyć naprawdę stylowe i intrygujące wnętrze. Jednym z pomysłów są płytki. Mogą one posiadać różne kolory, kształty i wielkości, mogą także różnić się fakturą i powierzchnią. Przy pomocy płytek, można ułożyć na ścianach fantastyczne wzory, które dodadzą charakteru i dynamizmu. Co więcej, można je zastosować nie tylko w łazience i kuchni, ale praktycznie w każdym pomieszczeniu. Zamiast zwykłej farby, można także wykończyć ściany kamieniem dekoracyjnym. Ma on nieregularne kształty i powierzchnie oraz w pełni naturalne kolory. Dzięki temu świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, o którym nie słyszało jeszcze zbyt dużo osób, są panele trójwymiarowe. Pozwalają ona na uzyskanie niezwykle kreatywnego i intrygującego efektu, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Do dekoracji ścian, można też wykorzystać klasyczną tapetę. Jest to proste wyjście, jednak jeśli będzie ona odpowiednio dobrana i niebanalna z pewnością osiągnie furorę. Nie trzeba pokrywać tapetą całej ściany, można wykorzystać tylko jej kawałki.

Prawdziwym hitem, jeżeli chodzi o dekoracje ścian są fototapety. Świetnie sprawdzają się w niemal każdej stylizacji. Prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo. Z powodzeniem można wykorzystać własne zdjęcia, jeżeli tylko ich rozdzielczość na to pozwala. Zdjęcia można także wykorzystać w inny sposób. Zamiast przechowywać rodzinne fotografie w albumach, warto włożyć je w wybrane ramki i stworzyć na ścianie niebanalne dekoracje, przedstawiające członków rodziny i przyjaciół.

Ciekawym pomysłem, jest także dekorowanie ścian naklejkami. Można kupić wybrane wzory lub zamówić własne produkty i ozdobić nimi np. okolice w których znajduje się lustro, rogi ścian itd. Wszystko zależy od kreatywności mieszkańców. Naklejki mogą także zakryć ewentualne plamy i zadarcia. Dekoracją ścian, mogą także być lustra. Jeżeli posiadają one stylowe ramy, z powodzeniem mogą zastąpić obrazy, a ponadto pozwalają też na rozjaśnienie pomieszczenia i optyczne jego powiększenie. Jest to rozwiązanie często niedoceniane, a niosące za sobą naprawdę spory potencjał. Niektórzy decydują się na zamówienie lustra, na wymiar konkretnego pomieszczenia o wykończeniu pasującym do reszty aranżacji. Lustra są bardzo elegancki i klasyczne. Warto na nie postawić.

Istnieje wiele możliwości, pozwalających kreatywnie ozdobić ściany w każdym pomieszczeniu. Obrazy i plakaty, można zastąpić innymi dekoracjami, aby osiągnąć naprawdę zachwycający efekt.

AKu

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *