Kolorowa mozaika
Jednym z pomysłów są płytki. Mogą one posiadać różne kolory, kształty i wielkości, mogą także różnić się fakturą i powierzchnią | fot.: StockAdobe.com

Nie tylko obrazy i plakaty, czyli ciekawe pomysły na przyozdobienie ścian – różne style, różne rozwiązania

Ściany posiadają wyjątkowy potencjał dekoracyjny, który często nie zostaje wykorzystany w pełni. Oprócz wykorzystania różnych obrazów oraz plakatów, można także sięgnąć po wiele ciekawy rozwiązań, które całkowicie przemienią każde pomieszczenia i dadzą mu nowe życie. Umiejętne ozdobienie ścian, może naprawdę zdziałać cuda. 

Jak ozdobić ściany?

Pomysłowych rozwiązań na ozdobienie ścian, jest naprawdę bardzo dużo. Dzięki ich zastosowaniu, można stworzyć naprawdę stylowe i intrygujące wnętrze. Jednym z pomysłów są płytki. Mogą one posiadać różne kolory, kształty i wielkości, mogą także różnić się fakturą i powierzchnią. Przy pomocy płytek, można ułożyć na ścianach fantastyczne wzory, które dodadzą charakteru i dynamizmu. Co więcej, można je zastosować nie tylko w łazience i kuchni, ale praktycznie w każdym pomieszczeniu. Zamiast zwykłej farby, można także wykończyć ściany kamieniem dekoracyjnym. Ma on nieregularne kształty i powierzchnie oraz w pełni naturalne kolory. Dzięki temu świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, o którym nie słyszało jeszcze zbyt dużo osób, są panele trójwymiarowe. Pozwalają ona na uzyskanie niezwykle kreatywnego i intrygującego efektu, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Do dekoracji ścian, można też wykorzystać klasyczną tapetę. Jest to proste wyjście, jednak jeśli będzie ona odpowiednio dobrana i niebanalna z pewnością osiągnie furorę. Nie trzeba pokrywać tapetą całej ściany, można wykorzystać tylko jej kawałki.

Prawdziwym hitem, jeżeli chodzi o dekoracje ścian są fototapety. Świetnie sprawdzają się w niemal każdej stylizacji. Prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo. Z powodzeniem można wykorzystać własne zdjęcia, jeżeli tylko ich rozdzielczość na to pozwala. Zdjęcia można także wykorzystać w inny sposób. Zamiast przechowywać rodzinne fotografie w albumach, warto włożyć je w wybrane ramki i stworzyć na ścianie niebanalne dekoracje, przedstawiające członków rodziny i przyjaciół.

Ciekawym pomysłem, jest także dekorowanie ścian naklejkami. Można kupić wybrane wzory lub zamówić własne produkty i ozdobić nimi np. okolice w których znajduje się lustro, rogi ścian itd. Wszystko zależy od kreatywności mieszkańców. Naklejki mogą także zakryć ewentualne plamy i zadarcia. Dekoracją ścian, mogą także być lustra. Jeżeli posiadają one stylowe ramy, z powodzeniem mogą zastąpić obrazy, a ponadto pozwalają też na rozjaśnienie pomieszczenia i optyczne jego powiększenie. Jest to rozwiązanie często niedoceniane, a niosące za sobą naprawdę spory potencjał. Niektórzy decydują się na zamówienie lustra, na wymiar konkretnego pomieszczenia o wykończeniu pasującym do reszty aranżacji. Lustra są bardzo elegancki i klasyczne. Warto na nie postawić.

Istnieje wiele możliwości, pozwalających kreatywnie ozdobić ściany w każdym pomieszczeniu. Obrazy i plakaty, można zastąpić innymi dekoracjami, aby osiągnąć naprawdę zachwycający efekt.

AKu

About admin

Check Also

szara woda

Czym jest szara woda?

Jest wiele pomysłów na oszczędzanie wody. Najpopularniejsze to używanie prysznica zamiast korzystania z wanny czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.