narzędzia w domu
Czemu więc mamy się męczyć z cieknącym kaloryferem przez cały weekend, skoro możemy po prostu dokręcić jedną śrubkę? | fot.: stock.adobe.com
Home / Styl życia / Dom / Narzędzia, których nie może zabraknąć w żadnym domu

Narzędzia, których nie może zabraknąć w żadnym domu

Każdy domowy warsztat powinien być wyposażony w zestaw narzędzi, dzięki którym będzie można dokonać prostych napraw w mieszkaniu. Drobne awarie zdarzają się bardzo często i większość z nich idzie naprawić przy użyciu zwykłego śrubokręta lub klucza. Czemu więc mamy się męczyć z cieknącym kaloryferem przez cały weekend, skoro możemy po prostu dokręcić jedną śrubkę?

Narzędzia, które każdy powinien mieć

Podstawowy zestaw narzędzi zawiera:

 1. Młotek – Najbardziej uniwersalne narzędzie, które przydaje się do większości domowych prac naprawczych. Większość rzeczy w dziwny sposób zaczyna działać po kilkukrotnym ich uderzeniu. Za pomocą młotka możemy obstukiwać zapieczone śruby, przybijać gwoździe i wykonywać tysiące innych czynności. Najlepszym pomysłem będzie zakup małego młotka o wadze około 200 gram, z metalowym lub podgumowanym trzonkiem. Warto także  kupić taki sprzęt, w którym rączka jest przymocowana do obucha na stałe.
 2. Śrubokręty – Zestaw śrubokrętów płaskich, krzyżowych oraz imbusów przyda się zawsze i wszędzie. W naszej skrzyneczce majsterkowicza powinno znajdować się przynajmniej kilka najbardziej popularnych rozmiarów z każdego rodzaju śrubokrętów. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów z wykonaniem podstawowych napraw.
 3. Metrówka – Kilkumetrowa rozwijana taśma przydaje się częściej, niż mogłoby się wydawać. Za jej pomocą zmierzymy meble czy sprawdzimy metraż pomieszczenia. Najlepiej zainwestować w miarę o długości 5 metrów. Większe urządzenia raczej nam się nie przydadzą.
 4. Klucze – Warto zainwestować zarówno w komplet najbardziej powszechnych rozmiarów kluczy nasadowych, oczkowych, nastawnych, jak i płaskich. Najlepszym wyborem będzie zakup zestawu zawierającego wszystkie te przedmioty.
 5. Kombinerki – Mocne kombinerki przydadzą się do dokręcania i odkręcania śrub czy cięcia drutu, można też za ich pomocą przybić gwoździa. Warto zdecydować się na model z gumową rączką posiadający izolację ochronną przed napięciem elektrycznym.
 6. Taśma izolacyjna – Taśma izolacyjna to najbardziej potrzebny element wyposażenia domu. Sprawdzi się niemalże wszędzie.

Narzędzia dodatkowe, które mogą się przydać

 1. Wkrętarka – Przydaje się do drobnych prac, w szczególności do skręcania mebli. Warto zainwestować w przenośny model z akumulatorem, gdyż nie będziemy wtedy musieli ciągnąć za sobą kabla.
 2. Wiertarka – Wiertarka pozwoli nam na wykonanie prac remontowo – wykończeniowych. Przy jej pomocy wywiercimy m.in. dziurę w ścianie, by zawiesić obrazek.
 3. Poziomnica – Mała poziomnica nie kosztuje wiele, a pomoże nam w zachowaniu pionów w naszym mieszkaniu. Poziomnica jest niezwykle istotna, jeśli zależy nam na tym, by woda z brodzika spływała w dobrą stronę.
 4. Noże z wysuwanym, łamanym ostrzem – Noże tego typu są bardzo ostre i niezwykle praktyczne. Przydają się nie tylko do remontów, ale też w codziennym życiu.
 5. Śrubki, gwoździe nakrętki i inne – Warto zainwestować parę złotych w śrubki i gwoździe, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy mogą nam się przydać.

Zestaw z narzędziami to niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania. Dzięki kilku wymienionym powyżej przedmiotom będziemy przygotowani na większość małych awarii, które mogą przydarzyć się w domu.

JMI

About admin

Check Also

rolety w sypialni

Jakie rolety do salonu, jadalni, kuchni czy sypialni? Rozwiązania techniczne i estetyczne

Aranżacja i wystrój przestrzeni mieszkalnych odgrywają kluczową rolę dla dobrego samopoczucia każdej z osób je …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *