Eklektyczny salon
Harmonijna całość we wnętrzu eklektycznym jest możliwa, jeśli priorytetem jest przytulny porządek | fot.: stock.adobe.com

Eklektyczna aranżacja mieszkania – jak łączyć i mieszać style ze smakiem?

Nasze mieszkania są odzwierciedleniem tego, co jest dla nas ważne i odbiciem naszych potrzeb. Pokazują też, jak daleko może sięgać nasza wyobraźnia. Na ogół zależy nam na tym, aby w swoim mieszkaniu czuć się w pełni komfortowo. Dlatego stawiamy na praktyczne meble i dodatki, które będą dobrze do siebie pasować. Często jednak zdarza się, że podoba nam się sporo produktów i nie mamy swojego ulubionego stylu, który dominowałby w naszym wnętrzu.

 

Mix kolorów, wzorów, stylów

Część osób bardzo ceni minimalizm i nowoczesność, ale nie unika również czerpania inspiracji ze stylu retro. Klasyka i nowoczesność dobrze sprawdzają się w pokojach gościnnych, gdzie przyjmujemy gości i zależy nam na dużej przestrzeni. Być może właśnie tutaj często bawią się nasze dzieci. Dlatego chcemy również zadbać o bezpieczeństwo. Warto urządzać mieszkania tak, aby żyło nam się w nich w pełni wygodnie, a utrzymanie porządku i czystości nie było wyzwaniem. Aranżacja mieszkania to nie tylko efekt wizualny, ale również sprytne połączenia, które będą miały wartości użytkowe. Część osób ma do zagospodarowania sporą przestrzeń, a metraż ich dużych mieszkań pozwala na to, aby puścili wodze fantazji. Wiele mieszkań jednak to kameralne metraże, które wymagają kombinowania jak pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy.

 

Przytulnie i z klasą

Niezależnie od tego, jak jest naszym przypadku, możemy stworzyć wnętrze, w którym wszystko będzie do siebie pasować, a nawet jeśli pewne elementy okażą się ze sobą kontrastować to wszystko będzie gustowne. Taki mix stylów nazywamy eklektyzmem, w którym znajdziemy zarówno nowoczesność, bogate wzornictwo, nieoczywistą kolorystykę jak i dodatki retro. Wszystko to czyni te wnętrza prawdziwie przytulnymi, ale trzeba uważać, aby efekt nie okazał się zbyt przerysowany, co w rezultacie daje mieszkanie zagracone, w którym nic do niczego nie pasuje. Kiedy chcemy połączyć funkcjonalność i nowoczesność wygodnej kanapy z urokliwą komodą z ornamentami, jest to jak najbardziej możliwe, ale wymaga przemyślenia. Warto wydzielić w mieszkaniu strefy, w których zadbamy o to, aby każdy ze stylów miał swoje miejsce i żaden przedmiot nie wyglądał jak intruz.

 

Mieszanka stylów

Harmonijna całość we wnętrzu eklektycznym jest możliwa, jeśli priorytetem jest przytulny porządek. Dobrze jest zadbać o proporcje, ale kiedy chcemy zdecydować się wzorzystą tapetę, która będzie rzucała się w oczy, najlepiej umieścić ją tylko na jednej ścianie. A gdzie szukać wszystkich przedmiotów, tekstyliów i mebli, na których nam zależy? Najlepsze źródło poszukiwań stanowi internet, w którym znajdziemy mnóstwo pomysłów na to, jak urządzić nasze wnętrza ze smakiem. Sypialnia w stylu glamour… kuchnia i jadalnia w stylu wiejskim, połączone z komfortowym salonem, w którym kanapa i wygodne fotele zachęcają do leniwego wypoczynku… wszystko to jest możliwe, bowiem asortyment dostępny w sklepach otwiera przed nami wielkie możliwości. Nasze mieszkania to potencjał, którym możemy dowolnie manipulować i zmieniać charakter wnętrz na taki, który odpowiada naszym oczekiwaniom.

AWO

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *