Eklektyczny salon
Harmonijna całość we wnętrzu eklektycznym jest możliwa, jeśli priorytetem jest przytulny porządek | fot.: stock.adobe.com

Eklektyczna aranżacja mieszkania – jak łączyć i mieszać style ze smakiem?

Nasze mieszkania są odzwierciedleniem tego, co jest dla nas ważne i odbiciem naszych potrzeb. Pokazują też, jak daleko może sięgać nasza wyobraźnia. Na ogół zależy nam na tym, aby w swoim mieszkaniu czuć się w pełni komfortowo. Dlatego stawiamy na praktyczne meble i dodatki, które będą dobrze do siebie pasować. Często jednak zdarza się, że podoba nam się sporo produktów i nie mamy swojego ulubionego stylu, który dominowałby w naszym wnętrzu.

 

Mix kolorów, wzorów, stylów

Część osób bardzo ceni minimalizm i nowoczesność, ale nie unika również czerpania inspiracji ze stylu retro. Klasyka i nowoczesność dobrze sprawdzają się w pokojach gościnnych, gdzie przyjmujemy gości i zależy nam na dużej przestrzeni. Być może właśnie tutaj często bawią się nasze dzieci. Dlatego chcemy również zadbać o bezpieczeństwo. Warto urządzać mieszkania tak, aby żyło nam się w nich w pełni wygodnie, a utrzymanie porządku i czystości nie było wyzwaniem. Aranżacja mieszkania to nie tylko efekt wizualny, ale również sprytne połączenia, które będą miały wartości użytkowe. Część osób ma do zagospodarowania sporą przestrzeń, a metraż ich dużych mieszkań pozwala na to, aby puścili wodze fantazji. Wiele mieszkań jednak to kameralne metraże, które wymagają kombinowania jak pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy.

 

Przytulnie i z klasą

Niezależnie od tego, jak jest naszym przypadku, możemy stworzyć wnętrze, w którym wszystko będzie do siebie pasować, a nawet jeśli pewne elementy okażą się ze sobą kontrastować to wszystko będzie gustowne. Taki mix stylów nazywamy eklektyzmem, w którym znajdziemy zarówno nowoczesność, bogate wzornictwo, nieoczywistą kolorystykę jak i dodatki retro. Wszystko to czyni te wnętrza prawdziwie przytulnymi, ale trzeba uważać, aby efekt nie okazał się zbyt przerysowany, co w rezultacie daje mieszkanie zagracone, w którym nic do niczego nie pasuje. Kiedy chcemy połączyć funkcjonalność i nowoczesność wygodnej kanapy z urokliwą komodą z ornamentami, jest to jak najbardziej możliwe, ale wymaga przemyślenia. Warto wydzielić w mieszkaniu strefy, w których zadbamy o to, aby każdy ze stylów miał swoje miejsce i żaden przedmiot nie wyglądał jak intruz.

 

Mieszanka stylów

Harmonijna całość we wnętrzu eklektycznym jest możliwa, jeśli priorytetem jest przytulny porządek. Dobrze jest zadbać o proporcje, ale kiedy chcemy zdecydować się wzorzystą tapetę, która będzie rzucała się w oczy, najlepiej umieścić ją tylko na jednej ścianie. A gdzie szukać wszystkich przedmiotów, tekstyliów i mebli, na których nam zależy? Najlepsze źródło poszukiwań stanowi internet, w którym znajdziemy mnóstwo pomysłów na to, jak urządzić nasze wnętrza ze smakiem. Sypialnia w stylu glamour… kuchnia i jadalnia w stylu wiejskim, połączone z komfortowym salonem, w którym kanapa i wygodne fotele zachęcają do leniwego wypoczynku… wszystko to jest możliwe, bowiem asortyment dostępny w sklepach otwiera przed nami wielkie możliwości. Nasze mieszkania to potencjał, którym możemy dowolnie manipulować i zmieniać charakter wnętrz na taki, który odpowiada naszym oczekiwaniom.

AWO

About admin

Check Also

dom modułowy projekt

Charakterystyka domów modułowych. Skąd ich popularność?

Ostatnimi czasy widać niesłabnące zainteresowanie domami modułowymi. Co ważne, taki rodzaj budownictwa nie kojarzy się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *