zbliżenie na twarz panny młodej
Najważniejszą rzeczą, o której powinna pamiętać panna młoda jest to, żeby nie eksperymentować na krótki czas przed ślubem! | fot.: stock.adobe.com

Urodowe poprawki Panny Młodej

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety. Podczas swojej uroczystości panna młoda chce wyglądać jak najpiękniej. Szykowanie się na ten moment zajmuje jej często wiele miesięcy – szuka sukni, odpowiednich butów, umawia kosmetyczki i fryzjera. Okres przygotowań to dobry czas, aby pomyślała także o swoich mankamentach, których wcześniej nie miała okazji zniwelować, a w dniu zaślubin wolałaby żeby ich nie było. Aby dokonać niektórych urodowych poprawek potrzeba bowiem wcześniej umówionej wizyty, sprawdzenia czy dane rozwiązanie zadziała bądź pewnego okresu rekonwalescencji po zabiegu. 

Dobór soczewek kontaktowych lub nowych opraw okularowych

Jeśli na co dzień panna młoda nosi okulary, jednak niekoniecznie dobrze będą się one komponować z suknią ślubną, warto pomyśleć o wizycie u kontaktologa. Ten specjalista odpowiednio dobierze soczewki kontaktowe, zgodnie z posiadaną korekcją i parametrami oczu. Na takie spotkanie warto umówić się kilka miesięcy wcześniej, gdyż konieczne może być ponowne zbadanie wzroku, a następnie próba – czy szkła kontaktowe to na pewno odpowiedni wybór dla danej osoby. Jeśli okaże się, że u danej osoby soczewki nie sprawdzają się dobrze można zastanowić się nad wyborem nowej, delikatnej oprawy, która nie będzie przytłaczać wyglądu panny młodej i nie zakryje makijażu ślubnego.

Wybielanie zębów

Niejedna kobieta marzy o śnieżnobiałym uśmiech. Zabieg wybielający, mimo wielu preparatów i uniwersalnych urządzeń do samodzielnego użytku łatwo dostępnych na rynku, najbezpieczniej wykonać w gabinecie stomatologicznym. Należy pamiętać, by wizyty u stomatologa zaplanować na kilka miesięcy przed uroczystością, gdyż przed wybielaniem należy wyleczyć wszystkie zęby i wypełnić ubytki, a na pewien okres po zabiegu wybielającym stosować specjalną dietę, aby nie zniszczyć uzyskanego efektu.

Henna

Nałożenie na brwi i rzęsy henny na krótki czas przed samym ślubem to doskonale rozwiązanie, gdyż piękna oprawa oczu jest niezwykle ważna. Takie barwienie sprawi, że panna młoda będzie wyglądać ślicznie nawet po zmyciu swojego makijażu wieczorowego oraz, że łatwiej będzie jej się przygotować kolejnego dnia – np. na poprawiny. Jeśli kobieta nigdy wcześniej nie stosowała henny należy dokonać próby alergicznej, gdyż nie jest  ona odpowiednia dla każdego i może uczulać.

Pielęgnacja cery

Na kilka tygodni przed weselem warto jest zadbać o kondycję cery. Przyszła żona może wybrać się na zabieg oczyszczający, a następnie na serię zabiegów odżywczych i pielęgnacyjnych. Na oczyszczonej i odpowiednio nawilżonej skórze twarzy makijaż ślubny będzie się prezentował lepiej oraz będzie trwalszy.

Najważniejszą rzeczą, o której powinna pamiętać panna młoda jest to, żeby nie eksperymentować na krótki czas przed ślubem! Jeżeli zostało jej mało czasu do uroczystości i nie jest pewna, czy dana metoda upiększania się u niej nie sprawdzi, gdyż wcześniej jej nie próbowała – nie powinna ryzykować. Reakcje alergiczne, swędzenia czy zaczerwienienia, mogą zniszczyć dzień, który powinien być najwspanialszy. Dlatego tak ważne jest, aby na samym początku przygotowań dokładnie zaplanować wszelkie zabiegi i zmiany, których chciałaby dokonać.

MLU

About admin

Check Also

poranne rytuały

Poranne rytuały, które poprawią Twój dzień

Poranne rytuały mogą mieć ogromny wpływ na to, jak przebiega reszta dnia. Oto kilka sugestii, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *