problemy z erekcją
Problemy z erekcją nie są czymś, co może negatywnie świadczyć o mężczyźnie. Nie są też wieczne - należy jedynie znaleźć ich źródło i wybrać odpowiednią metodę leczenia | fot.: StockAdobe.com

Problemy z potencją – jakie są ich przyczyny i jak je rozwiązać?

Sfera seksualna jest niezwykle istotna dla człowieka, niezależnie od płci czy wieku. W dużej mierze wpływa na samopoczucie, natomiast problemy z potencją mogą być oznaką… problemów ze zdrowiem.

Zdrowie a potencja

Problemy z erekcją mogą być oznaką problemów zdrowotnych, których z pewnością nie należy lekceważyć. Wśród fizycznych przyczyn impotencji wymieniane są takie schorzenia jak choroby serca czy cukrzyca. Jednak brak erekcji może mieć podłoże psychiczne. Mowa tu o lęku wywołanym obawą przed ciążą, kompleksami, trudnymi doświadczeniami seksualnymi z przeszłości. Lęk ten uniemożliwia osiągnięcie erekcji, a tym samym utwierdza mężczyznę w stanie złego samopoczucia. Osoby, które mają problem z osiągnięciem wzwodu, zwykle wstydzą się tego. Problemy z osiągnięciem wzwodu mogą więc mieć podłoże fizyczne lub psychiczne – na tym się jednak nie kończy. Przyczyną może być także obniżony poziom testosteronu, czynniki neurogenne oraz krążeniowe. Erekcję może utrudniać także przyjmowanie leków antydepresyjnych, neuroleptyków i leków przeciw nadciśnieniowych. Problemy ze wzwodem potęgowane są dodatkowo przez zażywanie środków odurzających oraz spożywanie alkoholu, szczególnie tuż po zażyciu.

Jak zwalczyć problemy z erekcją?

Osoby, które mają problem z osiągnięciem wzwodu, zwykle wstydzą się tego. Odczuwają to jako zanik męskości, coś, co stawia ich niżej od innych. Może to stać się przyczyną wielu kompleksów i problemów w stosunkach z kobietami. Mężczyźni, którzy mają problemy z erekcją, bardzo często unikają wdawania się w relacje damsko – męskie, ponieważ boją się ośmieszenia. Dodatkowo podczas problemów z erekcją zwykle występuje także spadek libido. Prowadzi to do częstych spięć z partnerkami w przypadku mężczyzn będących w stałych związkach. Przerażeni perspektywą impotencji, starają się odnaleźć przyczynę swoich problemów, nierzadko zrzucając winę na partnerki, by pozbyć się choć na chwilę poczucia niższości. Prowadzi to do spięć w związkach, a czasem nawet do ich rozpadów. Co więc zrobić, by pozbyć się problemów z erekcją? Po pierwsze, warto zadbać o swoje zdrowie. Osobom palącym zaleca się w pierwszej kolejności rzucenie palenia – nałóg nikotynowy często prowadzi do impotencji. Ważna jest także zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna, które pozwolą utrzymać ciało w dobrej kondycji. Nie jest to powszechnie znany fakt, ale uprawianie sportów ma niezwykle pozytywny wpływ na sprawność seksualną – jak podają lekarze, aktywność fizyczna wpływa na jakość wzwodu. Co poza tym? Jeśli istnieje podejrzenie, że problemy z erekcją są skutkiem choroby, należy podjąć się jej leczenia. W przypadku problemu o podłożu psychicznym, warto udać się na psychoterapię. Nie tylko pozwoli to pozbyć się uniemożliwiających osiągnięcie wzwodu stanów lękowych, ale pozytywnie wpłynie na jakość życia. Pozostaje też chyba najbardziej popularna z opcji – środki chemiczne stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji.

Problemy z erekcją nie są czymś, co może negatywnie świadczyć o mężczyźnie. Nie są też wieczne – należy jedynie znaleźć ich źródło i wybrać odpowiednią metodę leczenia. Pozwoli to na nowo w pełni czerpać satysfakcję z seksu.

EBI

About admin

Check Also

poranne rytuały

Poranne rytuały, które poprawią Twój dzień

Poranne rytuały mogą mieć ogromny wpływ na to, jak przebiega reszta dnia. Oto kilka sugestii, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *