pasujące do siebie znaki zodiaku
Dopasowanie pod względem znaków zodiaków może być dla nas wskazówką równie na etapie poszukiwania drugiej połówki, ale też jeśli już jesteśmy w związku | fot.: stock.adobe.com

Jakie znaki zodiaku mają szansę na udany związek?

Zdarza się tak, że mimo uczucia i pracy nad swoją relacją, nasz związek nie jest szczęśliwy. Dlaczego tak się dzieje? Powodem niedopasowania mogą być typy osobowości, które ściśle zależą od znaków zodiaku. Jakie znaki najlepiej do siebie pasują, a które wręcz przeciwnie? Przekonajmy się.

Znaki zodiaku, które tworzą dobre relacje

Dziedziną astrologii, która ściśle zajmuje się połączeniem pod względem znaku zodiaku, jest synastria. Słowo synastria pochodzi z języka greckiego i oznacza dopasowanie planet w horoskopach dwóch osób. Jednostki, które urodziły się pod tymi samymi gwiazdami, są w pewien sposób podobne, więc tym samym mają szansę na stworzenie udanego związku. Natomiast, jeśli planety znajdują się w opozycji, może to powodować konflikty i wrogi charakter relacji z drugą osobą.

Znaki zodiaków wyznaczane są przez cztery żywioły: ogień, ziemię, powietrze oraz wodę. Przynależność do każdego z nich, świadczy o naszym usposobieniu i połączeniu z potencjalnym partnerem. Najszczęśliwsze związki tworzą najczęściej ludzie, którzy przynależą do tego samego żywiołu.

I tak oto, do ognia zaliczane są trzy znaki: Baran, Lew i Strzelec. Osoby spod tych znaków cechuje żywiołowość, optymizm, kreatywność. Do ziemi przynależą natomiast osoby spod znaku Byka, Panny i Koziorożca. To, co może ich połączyć to zamiłowanie do stabilizacji, oszczędność czy wspólna realizacja planów. Powietrze reprezentują Bliźnięta, Waga i Wodnik. Partnerów spod tych znaków zbliży do siebie wzajemna fascynacja, hobby, komunikatywność i zgodność. Potencjalne pary w obrębie żywiołu wody stworzą natomiast Rak, Skorpion i Ryby. Tutaj dominować będą emocje, wrażliwość, silna empatia i intymność w relacji. 

Długie i szczęśliwe związki często bazują również na wzmożonej dynamice. Są to pary, które dobierają się na zasadzie przeciwieństw. Co istotne, te różnice nie oddalają ich od siebie, a podkręcają emocje i sprawiają, że taki układ jest dla obu stron atrakcyjny. W takie właśnie pary łączą się następujące znaki:

Panna-Ryby

Bliźnięta-Strzelec

Baran-Waga

Rak-Koziorożec

Byk-Skorpion

Lew-Wodnik

Znaki zodiaku, które tworzą najmniej szczęśliwe związki

Jakie połączenia znaków zodiaku mają małe szanse na powodzenie? Są to tzw. kwadratury. U par, które przynależą do tego typu związków, najczęściej występują problemy z porozumieniem, wypracowaniem wspólnych wartości i planów na przyszłość, trudnościami w komunikacji. Nawet najmniejszy problem jest dla nich powodem i iskrą do konfliktu. Dlatego tak trudno im stworzyć trwałą relację. O jakich parach mowa? Oto one:

Skorpion-Wodnik

Bliźnięta-Ryby

Baran-Rak

Byk-Lew

Strzelec-Ryby

Panna-Strzelec

Baran-Koziorożec

Waga-Koziorożec

Byk-Wodnik

Lew-Skorpion

Bliźnięta-Panna

Rak-Waga

Dopasowanie pod względem znaków zodiaków może być dla nas wskazówką równie na etapie poszukiwania drugiej połówki, ale też jeśli już jesteśmy w związku. Pozwoli nam to na lepsze zrozumienie pewnych cech i zachowań naszego partnera/partnerki. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy i nie zawsze musi być całkowitym odzwierciedleniem swojego astrologicznego znaku.

KST

About admin

Check Also

poranne rytuały

Poranne rytuały, które poprawią Twój dzień

Poranne rytuały mogą mieć ogromny wpływ na to, jak przebiega reszta dnia. Oto kilka sugestii, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *