dziewczyna z plannerem
Aby mieć chęć do działania, trzeba mieć przede wszystkim cel | fot.: stock.adobe.com

Plannery, motywatory – dlaczego warto nabyć taką publikację?

Warto wyposażyć się w motywatory i plannery. Pomyślność założonych celów często zależy od zbudowania dobrej listy działania. Publikacje z szeregiem motywacji i instrukcjami jak stać się lepszą wersją siebie to jest pierwszy krok, aby odnaleźć swoje powołanie. Plannery natomiast pomagają w utrzymaniu porządku i trzymaniu lenistwa w ryzach.

Skąd bierze się brak motywacji?

Brak motywacji to sprawa złożona i dotyka niemal każdego. Wszystkich spotykają różne sytuacje życiowe i zawodowe, które kształtują charakter. Zazwyczaj jednak, brak motywacji  wiąże się z brakiem akceptacji siebie lub wielokrotnym niepowodzeniem w realizacji planów. Łatwo jest popaść w rutynę, a czynności które kiedyś nas cieszyły, teraz mogą wydawać się nudne i bez sensu. Ważne jest również to, jaki ludźmi się otaczamy, bo to oni często są odpowiedzialni za nasze dobre samopoczucie i to czy poczucie własnej wartości nie jest zachwiane.

Wzory do naśladowania

Każdy z nas potrzebuje wzoru do naśladowania. Swoje zachowania i osiągnięcia często porównujemy do kogoś, kto jest idolem dla nas. To jest jak najbardziej zdrowe i pożądane. Warto mieć kogoś takiego, jednak nie każdy ma takie szczęście, aby taką osobę mieć wśród otaczających go ludzi. Co wtedy? Wówczas warto sięgnąć po inne możliwości i poszukać takich inspirujących ludzi, wśród specjalistów. Taką motywacją może być Tatiana Mindewicz-Puacz, która w swojej książce pt. „eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc” opisuje etapy wewnętrznej przemiany. Autorka pomaga zmierzyć się z własnymi obawami, problemami i krok po kroku wyjaśnia jak sobie poradzić z nimi w życiu. Takie osoby jak ona, potrafią dać natchnienie do działania. Jeśli więc, brakuje w Twoim życiu tej energii, tej mocy, aby żyć pełnią życia oraz aby pozbyć się tego co źle na Ciebie wpływa, to zdecydowanie sięgnij po tą publikację.

Znajdź swój sposób, aby działać

Aby mieć chęć do działania, trzeba mieć przede wszystkim cel. Cel jest motywacją. Aby go osiągnąć, trzeba dobrze zaplanować plan działania. Zdecydowanie pomogą w tym plannery i motywatory. W notesie do planowania, można zanotować nawet najdrobniejsze sprawy, spotkania, czy uszeregować priorytety. Nie od dziś wiadomo, że słowo pisane, ma wielką moc, więc jeśli opisze się tak swoje założenia, to jest to rodzaj swoistej umowy. Nawet jeśli tylko (albo aż) umowy z samym sobą. Aczkolwiek, gdy przyjdzie moment zwątpienia lub lenistwa, sięgnij po swój ulubiony motywator i przypomnij sobie wszystko to co jest dobre dla Ciebie. Przypomnij sobie, co mówi Twój idol, czym się kieruje w życiu oraz co sprawia, że ma w sobie niewyczerpane pokłady energii.

Podsumowując, jeśli zgubisz swój cel w życiu to sięgnij po plannery i motywatory. Warto posłuchać wartościowych rad. Nie wystarczy mieć cel w życiu – chociaż jest on niezbędny i mocno napędzający. Przede wszystkim trzeba robić wszystko, aby nie zgubić po drodze tej pozytywnej energii.

ACH

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *