Nicholas Sparks
Jeżeli ktoś lubi dobre, emocjonalne książki, napisane wprawną ręką, to już wie, co czytać | fot.: stock.adobe.com

Kraina Marzeń Nicholasa Sparksa

20.09.2022 był dniem, kiedy to świat mógł w końcu zobaczyć długo wyczekiwaną powieść Nicholasa Sparksa. W Polsce „Kraina Marzeń” ukazała się 26.10.2002. Po raz kolejny ten niesamowity autor udowodnił, że jest doskonałym autorem, który jest w stanie napisać opowieść od jakiej naprawdę ciężko się będzie oderwać.

Czy warto podążać za marzeniami?

Chyba na samym początku warto dodać, że Nicholas Sparks to autor, który ma na koncie wiele niesamowitych opowieści. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności przeczytać ich, to ma bardzo dużo do nadrobienia.

W książce występuje trzech głównych bohaterów.

Beverly nie jest jeszcze taka stara, ale czuje się jakby tak było. Całkiem możliwe, że przez to, jaki los przygotowało dla niej życie. Kobieta zastanawia się, czym musiała mu podpaść, skoro wciąż znajduje jakieś „kłody” po nogami. Aktualnie kobieta ucieka wraz ze swoim kilkuletnim synkiem od tyranizującego męża. Kilka ostatnich lat to była prawdziwa gehenna i kobieta ma zamiar coś zmienić. Tylko czy taki krok będzie się faktycznie opłacał? Czy naprawdę warto gonić za czymś, jak nie ma się jeszcze dokładnie obranego celu?

Colby Mills również miał marzenie. Chciał być zawodowym muzykiem i już nawet zrobił pewne kroki w tym kierunku. Tylko, że nagle umarł wujek, który opiekował się nim całe życie i jego plany legły w gruzach. Colby postanowił wybrać się na Florydę, na chwilę, aby wypocząć. Tam poznaje niesamowitą dziewczynę, jaka wywarła na nim ogromne wrażenie.

Tą dziewczyną była Morgan Lee, która jest absolwentką wokalistyki na stanowym uniwersytecie. Dziewczyna również nie ma lekko, ponieważ jej rodzice bardzo by chcieli, aby robiła coś wbrew sobie. Ona ma jednak inne plany względem siebie.

Spotkanie Morgan i Coby’ego można by uznać za przeznaczenie, jednak nie wszystko skończy się tak dobrze. Do tego na ich drodze stanie również Beverly. Ich życie się zmieni. W jaki sposób?

Emocje na pierwszym planie

Jeżeli ktoś lubi dobre, emocjonalne książki, napisane wprawną ręką, to już wie, co czytać. Sparks jak zwykle zadbał o to, aby nie brakowało tu wzniosłych wątków, które są w stanie tchnąć ducha w czytelnika. Czytelnicy mają do czynienia z powieścią, która w dużej mierze napisana jest w pierwszej osobie. Narratorem jest Colby, który pozwala czytelnikom poznać siebie nawet wtedy, kiedy był on jeszcze małym dzieckiem.

Jest to ważne, ponieważ dzięki temu można dowiedzieć się, jakie motywy aktualnie kierują teraz bohaterem. I są jeszcze one – dwie bohaterki, które całkiem nieźle namieszają w życiu mężczyzny. Co z tego wyniknie? Lepiej nie mówić, ponieważ żadna osoba nie będzie chciała czytać tej niesamowitej powieści. Można być jednak pewnym tego, że z tą książką na pewno nikt nie będzie się nudzić.

Całkiem możliwe, że właśnie przy tej okazji wiele osób zada sobie pytanie o własne marzenia. Czy warto za nimi podążać? Czy lepiej zrezygnować? Oto jedna z najbardziej ciekawych i emocjonalnych książek, która jest w stanie zawładnąć sercami ogromnej rzeszy czytelników.

DCE

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *