saga róż
Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że ,,Kolor róż. Saga dworska" Krystyny Mirek fenomenalnie sprawdzi się jako wciągająca lekturą w wolny wieczór | fot.: stock.adobe.com

Kolor róż. Saga dworska

,,Kolor róż. Saga dworska” Krystyny Mirek stanowi drugi tom genialnej serii. Na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią zaczytywać się w romansach historycznych.

Znakomite powieści autorki

Krystyna Mirek jest jedną z tych polskich pisarek, której książki z roku na rok zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem odbiorców. Jest to związane z tym, iż pisarka przez cały czas fabuły swoich książek opiera na emocjach. Ich przegląd jest jednak tak duży, że nie ma problemu z przeczytaniem każdej z tych, które już ukazały się na rynku wydawniczym. Z tego też względu cykl ,,Saga dworska” Krystyny Mirek również jest kolejną serią, która okazuje się zachwycająca pod względem poruszanej treści. 

Autorka w pisanych przez siebie książkach skupia się przede wszystkim na teraźniejszości. Ta seria jest drugą tej twórczyni, której akcja toczy się już lata temu. W tym przypadku na szczęście nie trzeba było zbyt długo czekać na ten tom. Na jego przeczytanie idealnie będzie zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu.

Drugi tom serii polskiej pisarki

W poprzednim tomie Dominik jako młodszy syn pana dworu musiał uciekać ze swoim przyjacielem, ale jednocześnie parobkiem Józkiem przed śmiercią. Przypadkowo trafili do miejsca, w którym wraz z rodzicami mieszkała Julianna. Dziewczyna jak na ówczesne standardy znajdowała się w sytuacji, kiedy to koniecznym miało okazać się jej wyjście za mąż. Niestety, Julianna nie była zbyt skora do tego, by na stałe związać się z którymś z partnerów proponowanych jej przez ojca. Ten dodatkowo prowadził zbyt rozrzutny tryb życia i z tego względu odpowiednie zamążpójście miało także zmienić ich sytuację bytową.

Obecnie Dominik musiał jednak dbać o to, by nie ujawniać swojego prawdziwego nazwiska. Dodatkowo sytuacja miłosna w tym tomie również nie była najlepsza i z tego względu czytelnik przez cały czas ma możliwość razem z bohaterami odkrywać ich emocjonalne karty. Dzięki temu nie ma problemu z wciągnięciem się w fabułę tego wydania, które jest naprawdę interesujące.

Książka dla miłośników romansów historycznych

Gatunek romansów historycznych jest pisany przede wszystkim przez zagraniczne twórczynie. Polskie autorki również mają w tym zakresie pole do popisu i dlatego bez problemu udaje się mieć na uwadze to, by móc zapoznać się z tą czytelniczą trylogią. ,,Kolor róż. Saga dworska” Krystyny Mirek stanowi bardzo zajmujący drugi tom serii, który okazuje się naprawdę ciekawy pod względem poruszanej treści. W przygotowaniu jest także trzecia część, która niewątpliwie wyjaśni wszystkie niejasności związane z posiadłością należącą do rodziny Dominika.

Krystyna Mirek wiernie oddała tło historyczne, w czasie kiedy państwo miało parobków, pracujących za najniższą stawkę żywieniową, która w żadnym przypadku nie była dla nich wystarczająca. Nie brakuje możliwości zwrócenia uwagi na to, że nie wszystko zawsze układało się w taki sposób, jak by się tego oczekiwało. Postać Julianny wykreowana przez polską pisarkę jest tego najlepszym przykładem. 

Dynamiczne poprowadzenie akcji

Dzięki temu, że cykl został skonstruowany w taki sposób, by jego zakończenia były zaskakujące, nie inaczej było także w tym przypadku. ,,Kolor róż. Saga dworska” Krystyny Mirek to jedna z tych propozycji czytelniczych, na którą idealnie będzie zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu. Dzięki temu sprawnie i za jednym razem uda się zapoznać z całym wydaniem. Już od samego początku sporo się dzieje, więc na nudę na pewno nie będzie można narzekać.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że ,,Kolor róż. Saga dworska” Krystyny Mirek fenomenalnie sprawdzi się jako wciągająca lekturą w wolny wieczór. By jednak tak się stało, dobrze jest wcześniej zapoznać się z pierwszą częścią cyklu, dzięki której odbiorca będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat tego, jak to wszystko się zaczęło i w jaki sposób doszło do spotkania Dominika z Julianną. Zwieńczenie trylogii niewątpliwie wyjaśni wiele spraw i dodatkowo wpłynie na zakończenie wszystkich rozpoczętych wątków.

MKw

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *