zrelaksowana kobieta czytająca książkę latem na huśtawce
"Zimowy ogród" jest przepiękną powieścią o silnych kobietach, wielkiej miłości, strachu, cierpieniu | fot.: stock.adobe.com

Zimowy ogród [polecamy]

Kristin Hannah jest autorką książki pt. „Słowik”, która stała się światowym fenomenem. W 2019 wydała kolejną powieść „Zimowy ogród”, książka również zdobyła ogromną popularność na całym świecie i trafiła na listę bestsellerów New York Timesa. Historie stworzone przez Kristin są trudne, ponieważ autorka porusza dosyć bolesne tematy. Ale „Zimowy ogród” to piękna opowieść o miłości, ale takiej prawdziwej, która na prawdę istnieje.

Krótkie streszczenie historii

Meredith i Nina są siostrami, ale bardzo różnymi od siebie. Jedna z nich jako fotoreporterka podróżuje po świecie, natomiast druga została w domu i opiekuje się dziećmi. Gdy ich ojciec zachorował dziewczyny wraz z ich matką, która nie jest dla nich dobra, znajdują się przy nim. Ojciec wymusza na żonie obietnice, ma opowiedzieć córką bajkę, którą kiedyś zaczął i ma tym razem ją zakończyć. Opowieść ta jest o wielkiej miłości, która zaczęła się podczas drugiej wojny światowej w Leningradzie, a skończyła się na Alasce. Jedna z córek chce wreszcie poznać prawdę i zmusza siostrę oraz matkę, aby wybrały się w podróż tam, gdzie bajka miała miejsce. Światła dziennego ujrzą tajemnicze sekrety.

Recenzja

Zimowy ogród” jest przepiękną powieścią o silnych kobietach, wielkiej miłości, strachu, cierpieniu. To książka, która również pokazuje nam, że bardzo ważna jest rozmowa. Matkę z córkami żadna głębsza wieź nie łączy. Anja nigdy nie okazywała swoich uczuć. Nie mówiła dzieciom jak bardzo ich kocha, nie przytulała ich, nic nie robiła. Była zwykłą zimną osobą, której serce jest z kamienia. Przez to siostry wyrosły na osoby, które boją się pokazywać co czują. Obie nie chcą angażować się w prawdziwą miłość, ponieważ nie wiedzą jak okazywać takie uczucie, gdyż ich matka można by powiedzieć, że była jak Królowa Śniegu. Ale wszystko się zmienia, kiedy Anja zaczyna opowiadać bajkę, która jak się okazuje jest o niej samej. Nie jest to niestety pełna szczęścia bajka, ponieważ Anja nie miała udanego życia. Cały czas towarzyszył jej ból i strach. Siostry poznają mroczną historię matki. Mimo, że jej tragedie minęły to i tak to co się stało mocno odcisnęło się w jej pamięci. I można by było powiedzieć, że wyjawienie przez nią prawdy sprawia, że serce Anji  pęka. Ta opowieść skłania do przemyśleń nad własnym życiem. Książka pokazuje, że nie można stawiać ogromnej fortecy przed miłością. Nie da się ochronić przed tym uczuciem. Miłość jest i będzie zawsze. Powieść również ukazuje nam jak ważne jest pokazywanie swoich uczuć, nie można całe życie być oschłą osobą, która nie zamierza pokazywać swoich uczuć, które siedzą gdzieś na dnie serca. Każda historia Kristin jest przepięknie napisana. Autorka tak realnie oddaje emocje, które towarzyszą głównym bohaterom. Każda jej książka zostawia jakiś ślad w naszym życiu.

Serdecznie polecamy tę książkę wszystkim oczekującymi wspaniałego czytadła na lata. Ta historia wzruszy was do łez. Książka czyta się jednym tchem. Warto również sięgnąć po inne powieści Kristin.

GPI

About admin

Check Also

komunikacja niewerbalna

Znaczenie komunikacji niewerbalnej w biznesie

Komunikacja niewerbalna odgrywa nieocenioną rolę w biznesie, uzupełniając i często wzmacniając przekaz słowny. Gestykulacja, postawa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *