świece w domu
Jako jedni z pierwszych wielką moc w świecach dostrzegli Chińczycy. Uznawali oni je za idealne uosobieni yin i yang, czyli najważniejszej zasady Feng Shui | fot.: Fotolia

Świece na szczęście

Wielu z nas szuka sposobu na zachowanie zdrowia, urody, witalności. Szukamy tego na różne sposoby najczęściej zaczynamy od masowego zażywania suplementów, które często rysują się nam niczym złoty środek na wszelkie bóle i troski. Ale czasem zamiast tego warto spróbować mniej konwencjonalnych sposobów.

Dawniej nazwalibyśmy je babcinymi sposobami, dziś nazwiemy life hackami jedno jest pewne są stosowane od lat są skuteczne i przede wszystkim dostępne. Otóż nie wiele osób wie, jak wiele w naszym życiu mogą zmienić świece. Tak, zgadza – się przeczytajcie zdanie jeszcze raz  – nie ma w nim żadnej pomyłki. Świece, czyli nic innego jak wosk i zatopiony w nim knot. Wynalazek znany od tysiącleci genialny w swej prostocie.

Jako jedni z pierwszych wielką moc w świecach dostrzegli Chińczycy. Uznawali oni je za idealne uosobieni yin i yang, czyli najważniejszej zasady Feng Shui. Yin to żeńska część natury uznawana za bierną i słabą, zaś yang to męska część, uznawana za aktywną, silną. Koncepcje tą możemy znaleźć w ogniu świecy, płomieniu — początkowo niewielki ogień (yin) zaczyna się rozprzestrzeniać, przechodząc w silne yang. Gdy zaczyna brakować mocy, ogień zaczyna wygasać, stając się coraz bardziej yin, aż w końcu zanika.

Już ponad 3500 tysiąca lat temu dostrzegli oni, że świece doskonale oczyszczają atmosferę. Potrafią inspirować dodają wnętrzom kreatywności. Światło świec doskonale podkreśla charakter pomieszczenia. Wykorzystywane były, by wprowadzić światło, ale również i mrok. Wzbudzają ciekawość, jak i tajemniczość. Palenie świec to doskonały pomysł na ukojenie skołatanych nerwów. Przyjemny półmrok pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Sam płomień świecy ma również znaczenie. Patrzenie na płomyk ognia ma działanie uspokajające. Kto choć raz miał okazję spędzać noc przy świetle ogniska doskonale wie, o czym mowa. Warto dodać, że dobrej jakości świece wcale nie muszą być droższe od popularnych lekarstw a co istotne mogą w nieinwazyjny sposób pomóc na wiele dolegliwości. Stres już omówiliśmy. A co jeśli mamy systematyczne problemy z zatokami, męczy nas katar? Tu również śmiało można polecić świecę aromatyczną. W tym przypadku doskonale sprawdzą się świece z naturalnymi olejkami eterycznymi ziół i drzew.

Podobnie ma się rzecz z bólem głowy, problemem ze snem. Wystarczy zgasić światło zapalić świece o zapachu lawendy i pozwolić jej działać. Efekty zaskoczą nie jedną osobę. Świece to nie tylko efekt uspokajający, ale również pobudzenie i dodatkowy zastrzyk endorfin. Warto spróbować np. świecy z dodatkiem olejku eukaliptusowego i trawy cytrynowej.

Być może zastanawiacie się nad tym, gdzie można palić świece. Odpowiedź jest bliżej niż myślicie. Otóż palenie świecy jest zależne tylko i wyłącznie od tego, gdzie potrzebujemy energii. Nieważne czy to salon, czy łazienka ważne jest to byśmy czuli się komfortowo w swoim otoczeniu oraz to, jaki efekt chcemy uzyskać. Ciekawostką może być fakt, że w Feng Shui liczba świec też ma znaczenie i tak np. dwie świece odnoszą się do miłości, trzy świece symbolizują szczęście, długie życie i bogactwo. Pięć świec ustawionych razem może pomóc nam wzmocnić intuicję, siłę mentalną oraz odczuwanie emocji i siłę fizyczną. A co z kolorem. Otóż kolor świec też nie jest tu obojętny oto dwa przykłady. Świece w kolorze czerwonym pomagają w uzyskaniu lepszej reputacji i większej sławy. Świece w kolorze pomarańczowym symbolizują górę, co oznacza wspomaganie w osiągnięciu mądrości i spokoju w życiu.

Podsumowując świece mają mnóstwo prozdrowotnych właściwości. W związku z tym mam pewną propozycję następnym razem, gdy złapie nas przygnębienie, stres czy przeziębienie, obok sprawdzonych sposobów na te dolegliwości, postawmy na dobrej jakości świece zapachowe z naturalnych olejków a zobaczymy różnice już od pierwszego zastosowania. Palenie świec ma tyle wspaniałych właściwości, wykorzystywanych od lat, że na pewno powinno zainteresować osoby, które cenią sobie niekonwencjonalne sposoby na dobre samopoczucie.

KHY

About admin

Check Also

praca koordynatora intymności

Rola koordynatora intymności w produkcjach filmowych i telewizyjnych

Koordynator intymności to stosunkowo nowa rola w branży rozrywkowej, która zyskała na znaczeniu w kontekście …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *