halloween ilustracja
Przede wszystkim wszystkie dekoracje powinny w jakiś sposób ze sobą współgrać. Dodatkowo nie można przesadzać, gdyż namiar dodatków spowoduje, że wszystko będzie bardziej śmieszne niż upiorne | fot.: stock.adobe.com

Pomysłowe dekoracje wnętrz na halloween

Halloween jeszcze do niedawna był przyjmowane w Polsce dość sceptycznie. Każdego roku święto zyskuje jednak coraz większą rzeszę zwolenników.  Ludzie chętnie przebierają się, przygotowują mroczne smakołyki i organizują halloweenowe imprezy. Aby takie spotkanie miało odpowiedni klimat, warto zadbać również o odpowiednią aranżację wnętrza. Wydrążone dynie są już dość oklepaną dekoracją. Można pójść o krok dalej i postarać się stworzyć klimat, jak w prawdziwym horrorze.

Dekoracja na Halloween już na wejściu

Warto zadbać o to, by goście poczuli strach już przed wejściem do domu. W tym celu można pokusić się o dekoracje drzwi. Można je na przykład przystroić na przykład sztuczną pajęczyną, na której można umieścić gumowe pająki i robaki. Z kolei obok wejścia może stanąć plastikowy kościotrup lub trumna. Warto zadbać również o efekty dźwiękowe i nałożyć na dzwonek specjalną nakładkę, która po naciśnięciu wyda odgłos śmiechu czarownicy.

Halooweenowe dekoracje w domu

Przede wszystkim należy pomyśleć o klimatycznym oświetleniu. Można przykryć lampy i żyrandole ciemnymi, ale prześwitującymi kawałkami materiału, by w pomieszczeniach panował lekki półmrok. Klimatycznego nastroju dodadzą również świece oraz własnoręcznie zrobione lampiony. Do ich zrobienia można wykorzystać niepotrzebne słoiki. Wystarczy pomalować je ciemną farbą i umieścić w nich świeczki.

Bardzo ciekawy efekt dają girlandy w kształcie nietoperzy lub pająków. Można kupić gotowe ozdoby w sklepie lub wykonać girlandę samodzielnie. Potrzebne będą jedynie kawałek sznurka, szablon, nożyczki i kawałek ciemnego papieru technicznego. Wystarczy odrysować na nim szablon, wyciąć kształt i nawlec go na sznurek. Gotową girlandę można zawiesić nad stołem lub przy oknie.

Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju gumowe robaki, które również można dostać w sklepie z dekoracjami. Do tego kilka upiornych naklejek, które łatwo jest samodzielnie przygotować. Takie połączenie i odpowiednie rozłożenie elementów w łazience sprawi, że wizyta w łazience stanie się potworną przygodą.

Warto pomyśleć również o ozdobieniu miejsca, gdzie będą tańce. Bardzo oryginalnym pomysłem jest umieszczenie pod sufitem upiornych zjaw, które wielkością będą przypominały człowieka. Oprócz straszliwego efektu, można uzyskać partnerów do tańca dla samotnych gości.

Halloweenowa impreza nie obędzie się bez upiornych drinków i przekąsek, a także odpowiedniej aranżacji stołu. Czarna zastawa sprawdzi się tutaj idealnie. Idealnym dopełnieniem będą upiorne kielichy. Na stole można rozrzucić również trochę gumowych robaków i pająków, a także zakrwawione, odcięte ręce lub stopy. Jeżeli chodzi o samo jedzenie, bardzo popularnymi przekąskami są słodkie palce czarownicy lub żelkowe gałki oczne. Jako wytrawną przekąskę można podać pizzę z halloweenową dekoracją – pajęczyną z ketchupu i pająkami z czarnych oliwek lub duchami z mozarelli. Warto pokusić się o iście upiorne napoje. Ulubionego drinka wystarczy wlać do wydrążonej dyni, do której przykręca się korek z nalewakiem. Napoje można przelać także do worków na kroplówki.

Podczas przygotowywania imprezy na Hallowen należy pamiętać o dwóch kwestiach. Przede wszystkim wszystkie dekoracje powinny w jakiś sposób ze sobą współgrać. Dodatkowo nie można przesadzać, gdyż namiar dodatków spowoduje, że wszystko będzie bardziej śmieszne niż upiorne.

JNE

About admin

Check Also

praca koordynatora intymności

Rola koordynatora intymności w produkcjach filmowych i telewizyjnych

Koordynator intymności to stosunkowo nowa rola w branży rozrywkowej, która zyskała na znaczeniu w kontekście …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *