Masaki-H [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Najsłynniejsze polskie modelki, czyli piękne, bogate i pracowite

Modelki są piękne, pracowite i bogate, bo przecież zarabiają znakomicie. Wśród pierwszej modowej ligi nie brakuje także polskich nazwisk.

Anja jest jedna

Wysoka szczupła blondynka o niezwykłej urodzie to Anja Rubik. I to obecnie najpopularniejsza polska modelka wybiegowa. Rubik prezentowała modę z najwyższej półki i pojawiała się na wybiegach najważniejszych projektantów:  Yves Saint Laurent, Paco Rabanne, Carolina Herrera, Dolce & Gabbana, Donna Karan, Karl Lagerfeld, Luca Luca, Marc Jacobs, Vera Wang, Moschino, Bluemarine, Balenciaga, Gucci, Givenchy, Roberto Cavalli, Kenzo, Alexander McQueen, Atsuro Tayama, Christian Lacroix, Chanel, Óscar de la Renta, Anna Molinari, Brian Reyes, Matthew Williamson, Michael Kors, Ralph Lauren, Tuleh, Victoria’s Secret. W Polsce zaczęto o niej mówić przy okazji udziału w programie typu talent show dla twórców mody. We wrześniu 2018 nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się jej książka pt. #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, która stałą się silnym głosem w debacie o edukacji seksualnej w Polsce.

Magdalena Frąckowiak tylko w niewielkim stopniu ustępuje popularnością Anji. W zawodzie pracuje od 2000. roku. W 2007 roku została twarzą Ralpha Laurena, w 2010 roku oraz w latach 2012-2015 chodziła w pokazach najpopularniejszej chyba marki bieliźnianej, czyli  Victoria’s Secret.

Kasia Struss pracuje dla Diora, Dolce i Gabbana i wielu innych słynnych projektantów. Doceniane są jej uroda, piękne, smukłe ciało i blond włosy. Jej kariera rozpoczęła się od współpracy z Diorem. Anna Jagodzińska z Łodzi zawędrowała na okładki Vogue, jest piękna i ma w sobie to przysłowiowe coś, co kochają wybiegi oraz aparaty fotograficzne. Monika Jagaciak z Poznania rozpoczęła karierę już w wieku 13 lat. Często pracuje dla Hermesa.

Małgosia Bela, modelka o nieco mrocznej urodzie, pracuje dla słynnych projektantów od lat, a wielką karierę zaczynała od Paryża. Znana jest także z ról filmowych, spośród których największe uznanie zyskała jej kreacja w obrazie Małgorzaty Szumowskiej Ono.

Małgosia Bela | fot.: By Andrew Russeth – https://www.flickr.com/photos/36378366@N00/4663176496/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19728987

Marlena Szoka karierę rozpoczęła od Mediolanu i znakomicie sobie radzi w niełatwym świecie modellingu. Zuzanna Bijoch zachwyca urodą i ma kontrakt na wyłączność dla firmy Prada. Marcelina Sowa zachwyca delikatną i zwiewną urodą, pracuje między innymi dla Prady. Jej uroda jest zjawiskowa. Daga Ziober to jedna z najmłodszych utytułowanych polskich modelek. Urodzona w 1994 roku piękność na brak pracy nie narzeka, podróżuje między Mediolanem, Nowym Jorkiem, Paryżem i Londynem. Prezentuje, przechadza się po wybiegach, pozuje do zdjęć, jest twarzą ekskluzywnych pism, np. „ELLE”.

Piękna Katarzyna, modelka z lat 80. i 90.

To nie jedyne słynne polskie modelki. W przeszłości słynna była Katarzyna Butowtt, efektowna i elegancka blondynka, która przez wiele lat podbijała pokazy mody przede wszystkim w Polsce. Znana i lubiana, uśmiechnięta i ładna była ukochana przez oko kamery oraz aparatu fotograficznego. Karierę w modelingu zakończyła w połowie lat dziewięćdziesiątych, ale nadal czasami bywa na wybiegach. Obecnie pracuje jako wolontariuszka w fundacji Dr Clown i ma 61 lat. Przez wiele lat promowała loterię Teletombola i dzięki niej zarabiała niezłe pieniądze. Okazjonalnie modelką bywała Aneta Kręglicka, miss świata sprzed ponad 30 lat. Jednak obecnie jest ona kobietą biznesu i zajmuje się działaniami PR, czyli public relations.

Lidia Popiel | Maria Przybyszewska at Polish Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Pjedną z najpiękniejszych polskich modelek jest Lidia Popiel. Karierę zaczynała w 1976. Była modelką dla domu mody „Moda Polska”. W latach 70 pracowałą nawet w Paryżu w zawodzie modelki. Jednak obiecującą karierę zostawiła dla fotografii. na rzecz fotografii. Od połowy lat 80. fotografuje, m.in. dla „Zwierciadła”, „Pani”, „Sukcesu”, jest także wykładowczynią na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej.  Jest również dziennikarką Polsat Café. Do dzisiaj można ją zobaczyć okazjonalnie na wybiegach.

AGO/RED

About admin

Check Also

jajka na wielkanoc

Tradycje wielkanocne a wiosenne rytuały pogańskie

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej, upamiętniającym zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jednakże, wiele …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *