piknik
Zorganizowanie pikniku nie jest drogie ani czasochłonne a spontaniczne wypady mogą być równie udane, co te skrzętnie przygotowywane | fot.: Fotolia

Czas na piknik – co (i jak) przygotować do zabrania na wycieczkę

Nadchodzi lato, a co za tym idzie — wiele osób ciągnie z koszykami piknikowymi nad rzeki, łąki i parki. Piknik to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie czasu na świeżym powietrzu z rodziną lub przyjaciółmi. Istnieje wiele ciekawych możliwości organizowania takich spotkań. Jak więc zatem przygotować piknik? Co przygotować od jedzenia? Na te i inne pytanie odpowiadamy w dalszej części tekstu oraz udzielamy kilku przydatnych porad, które pomogą mile spędzić czas.

Co zabrać ze sobą i jak przygotować piknik?

Przygotowanie miejsca pikniku lub w razie miejskich terenów rzeczy, które trzeba zabrać, są bardzo istotne. Mogą zapewnić komfortowe warunki wypoczynku i dostarczyć rozrywki wypoczywającym. Pierwszym elementem jest oczywiście duży koc, który pomieści wszystkich gości. Na piknik warto zabrać też odtwarzacz muzyki w postaci radia lub telefonu z przenośnymi głośnikami.

Drobnymi elementami, które mogą sprawić, że piknik będzie udany — mogą być gitara, gry towarzyskie czy dobra książka, która pozwoli się zrelaksować.

Jeśli piknik odbywa się na prywatnym terenie, można starać się o grill lub trunki alkoholowe, których w miejscach publicznych spożywać nie można. W takich miejscach można przebywać długo po zmroku, więc dodatkowe oświetlenie znacznie ułatwi długie godziny rozmów.

Jedzenie na piknik

Przysmaki to jeden z ważniejszych elementów, które powodują uśmiech na twarzy piknikowiczów. Istnieje wiele ciekawych pomysłów oraz kilka głównych zasad, które pomogą stworzyć interesujące menu. Pierwszym daniem, które warto zabrać na piknik — są małe kanapeczki. Można wykonać je z chleba lub bułki a udekorować serkiem śmietankowym, szynką, pomidorami i wszystkimi składnikami, które lubimy. Kolejną propozycją są sałatki. Tutaj również istnieje wiele opcji takich jak sałatka z łososiem czy kurczakiem i ananasem. Jako bazy użyć można sałaty toskańskiej. Bardziej wykwintnym daniem mogą być przygotowane tortille z grillowanym kurczakiem i czerwoną fasolką. Wcześniej przyrządzone i schłodzone idealnie nadają się na takie wypady.

Napoje są kolejnym elementem, o który warto zadbać podczas pikniku, któremu nierzadko towarzyszy słoneczna pogoda. Na tym polu panuje dowolność i decydujące są upodobania uczestników. Klasycznymi napojami będzie lemoniada czy woda, ale również ciekawymi pomysłami są shake-i koktajle owocowe, czy soki. Bardzo przydatna do przenoszenia jedzenia jest torba termiczna. Ochłodzone napoje i jeżdżenie należy umieścić wraz z dwoma wkładami chłodzącymi w takiej torbie, a przez kilka godziny żywność będzie zimna. Torby takie można kupić w supermarketach czy w internecie.

Piknik to idealny pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu. Aby wypocząć i przyjemnie spędzić czas wystarczy wypad za miasto lub nad rzekę, gdzie można rozłożyć koc. Oprócz klasycznego pikniku można zorganizować dodatkowe elementy w postaci gier czy grilla, które budzą radość wszystkim wypoczywającym. Zorganizowanie pikniku nie jest drogie ani czasochłonne a spontaniczne wypady mogą być równie udane, co te skrzętnie przygotowywane.

PBU

About admin

Check Also

Giraffe Manor

Najdziwniejsze hotele świata

 Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda najdziwniejszy hotel na świecie? Choć jednoznaczna odpowiedź na to pytanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *