piknik
Zorganizowanie pikniku nie jest drogie ani czasochłonne a spontaniczne wypady mogą być równie udane, co te skrzętnie przygotowywane | fot.: Fotolia

Czas na piknik – co (i jak) przygotować do zabrania na wycieczkę

Nadchodzi lato, a co za tym idzie — wiele osób ciągnie z koszykami piknikowymi nad rzeki, łąki i parki. Piknik to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie czasu na świeżym powietrzu z rodziną lub przyjaciółmi. Istnieje wiele ciekawych możliwości organizowania takich spotkań. Jak więc zatem przygotować piknik? Co przygotować od jedzenia? Na te i inne pytanie odpowiadamy w dalszej części tekstu oraz udzielamy kilku przydatnych porad, które pomogą mile spędzić czas.

Co zabrać ze sobą i jak przygotować piknik?

Przygotowanie miejsca pikniku lub w razie miejskich terenów rzeczy, które trzeba zabrać, są bardzo istotne. Mogą zapewnić komfortowe warunki wypoczynku i dostarczyć rozrywki wypoczywającym. Pierwszym elementem jest oczywiście duży koc, który pomieści wszystkich gości. Na piknik warto zabrać też odtwarzacz muzyki w postaci radia lub telefonu z przenośnymi głośnikami.

Drobnymi elementami, które mogą sprawić, że piknik będzie udany — mogą być gitara, gry towarzyskie czy dobra książka, która pozwoli się zrelaksować.

Jeśli piknik odbywa się na prywatnym terenie, można starać się o grill lub trunki alkoholowe, których w miejscach publicznych spożywać nie można. W takich miejscach można przebywać długo po zmroku, więc dodatkowe oświetlenie znacznie ułatwi długie godziny rozmów.

Jedzenie na piknik

Przysmaki to jeden z ważniejszych elementów, które powodują uśmiech na twarzy piknikowiczów. Istnieje wiele ciekawych pomysłów oraz kilka głównych zasad, które pomogą stworzyć interesujące menu. Pierwszym daniem, które warto zabrać na piknik — są małe kanapeczki. Można wykonać je z chleba lub bułki a udekorować serkiem śmietankowym, szynką, pomidorami i wszystkimi składnikami, które lubimy. Kolejną propozycją są sałatki. Tutaj również istnieje wiele opcji takich jak sałatka z łososiem czy kurczakiem i ananasem. Jako bazy użyć można sałaty toskańskiej. Bardziej wykwintnym daniem mogą być przygotowane tortille z grillowanym kurczakiem i czerwoną fasolką. Wcześniej przyrządzone i schłodzone idealnie nadają się na takie wypady.

Napoje są kolejnym elementem, o który warto zadbać podczas pikniku, któremu nierzadko towarzyszy słoneczna pogoda. Na tym polu panuje dowolność i decydujące są upodobania uczestników. Klasycznymi napojami będzie lemoniada czy woda, ale również ciekawymi pomysłami są shake-i koktajle owocowe, czy soki. Bardzo przydatna do przenoszenia jedzenia jest torba termiczna. Ochłodzone napoje i jeżdżenie należy umieścić wraz z dwoma wkładami chłodzącymi w takiej torbie, a przez kilka godziny żywność będzie zimna. Torby takie można kupić w supermarketach czy w internecie.

Piknik to idealny pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu. Aby wypocząć i przyjemnie spędzić czas wystarczy wypad za miasto lub nad rzekę, gdzie można rozłożyć koc. Oprócz klasycznego pikniku można zorganizować dodatkowe elementy w postaci gier czy grilla, które budzą radość wszystkim wypoczywającym. Zorganizowanie pikniku nie jest drogie ani czasochłonne a spontaniczne wypady mogą być równie udane, co te skrzętnie przygotowywane.

PBU

About admin

Check Also

jajka na wielkanoc

Tradycje wielkanocne a wiosenne rytuały pogańskie

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej, upamiętniającym zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jednakże, wiele …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *