siwe włosy trend
Siwe włosy mogą być naprawdę ładne, pod warunkiem, że zostanie zachowany ich naturalny odcień lub zostanie delikatnie podrasowany za pomocą koloryzacji | fot.: stock.adobe.com

Siwe włosy – mocny trend, ale czy zawsze warto rezygnować z farbowania włosów?

Ukrywanie siwych włosów wcale nie jest tak oczywiste jak jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie obserwujemy silny trend związany z naturalnością i utrzymywaniem naturalnego koloru włosów. Nic w tym zatem dziwnego, że w ślad za gwiazdami z czerwonego dywanu ruszyły także pozostałe kobiety, rezygnując z farbowania siwych pasm. Choć moda na ładne, siwe włosy widoczna jest od kilku sezonów, w ostatnich latach przybrała na sile. Bez wątpienia przyczyniają się do tego gwiazdy, które bez najmniejszych kompleksów prezentują swoje siwe pasma. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy każdy może zdecydować się na siwy kolor, a kiedy jednak lepiej udać się do fryzjera na koloryzację.

Siwe włosy jako atut dojrzałej kobiety

Siwe włosy mogą być naprawdę ładne, pod warunkiem, że zostanie zachowany ich naturalny odcień lub zostanie delikatnie podrasowany za pomocą koloryzacji. Rozwiązaniem, które pozwala podkręcić szary kolor jest także modne cięcie. Fryzjerzy i styliści przekonują, że świetnym rozwiązaniem jest wybór mlecznych pasm. Niemniej, rezygnowanie z farbowania niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić pieniądze, które w przeciwnym razie należy wydać na wizyty u fryzjera. To również duża oszczędność czasu. Brak koloryzacji to również rozwiązanie ekologiczne. Warto także podkreślić, że siwe włosy dodają twarzy blasku, co sprawia, że można dzięki nim lepiej podkreślić makijażu. Niemniej jednak, nawet bez makijażu, dzięki siwym włosom, rysy twarzy są bardziej wyeksponowane i podkreślone.

Czy warto rezygnować z koloryzacji?

Choć srebrne pasma, a nawet siwa fryzura należą niewątpliwie do współczesnych trendów, to jednak wiele osób wciąż zastanawia się, czy warto rezygnować z koloryzacji. Fryzjerzy i styliści podkreślają, że moda na brak koloryzacji i pozostawianie siwych pasm jest bardzo dobra, ponieważ daje przyzwolenie na powrót do naturalności. Specjaliści podkreślają jednak, że droga do uzyskania siwej fryzury nie jest jednowymiarowa i prosta. W przypadku gdy kobieta ma długie farbowane włosy i nie chce ich już dłużej farbować, powinna przejść przez kilkustopniowy etap korygowania i odcienia włosów, a także zmiany kształtu fryzury, aby dopasować ich wygląd do aktualnych potrzeb. A czy warto wybrać siwy kolor, jeśli własne pasma jeszcze nie są pokryte srebrzystym kolorem? Jeszcze kilka lat temu można było zauważyć popularny trend farbowania włosów na kolor siwy, ale obecnie jest coraz mniej popularny. Specjaliści jednogłośnie twierdzą, że nie jest to zbyt dobry pomysł. Farbowany, nienaturalny siwy nie jest postrzegany przez ludzkie oko jako naturalny kolor. W związku z tym kolor szybko się zmieni, zwykle żółknie lub zielenieje, przez co wygląda nieestetycznie już po kilku myciach. Co więcej, rzadko harmonizuje się ze słowiańską cerą. Natomiast siwy kolor, choć wydaje się taki sam, jest inny dla każdej osoby. Jest naturalnym kolorem stworzonym przez naturę i doskonale ukrywa wszelkiego rodzaju przebarwienia, które pojawiają się na skórze.

IIM

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *