jak odżywić włosy
Odpowiednie używanie wszelkich kosmetycznych dobrodziejstw i mycie w określony sposób może pomóc naszym włosom | fot.: Fotolia

Jak dbać o włosy suche i zniszczone?

Włosy są ważnym elementem kobiecego wyglądu. Odpowiednio dopasowana fryzura zmienia kształt twarzy, a nawet może dodać lub odjąć lat. Jednak nieodpowiednia pielęgnacja, częste zabiegi, używanie suszarki, lokówki czy prostownicy może doprowadzić do złego stanu i wyglądu włosów. Stają się one suche i zniszczone oraz bardzo trudne w ułożeniu. Oto kilka sposobów na przywrócenie im pięknego zdrowego wyglądu.

Jakich kosmetyków używać?

Bardzo częstym i powszechnym błędem jest mówienie, że maski i odżywki „zapychają” włosy i powodują, że są one ciężkie i się przetłuszczają. Wręcz przeciwnie. Odpowiednie używanie wszelkich kosmetycznych dobrodziejstw i mycie w określony sposób może pomóc naszym włosom. Suche i zniszczone włosy potrzebują głębokiego nawilżenia. Na początek warto przetestować różnego typu olejki, maski czy szampony, aby zauważyć te, które będą dla nas najodpowiedniejsze. Aby zauważyć różnicę w kondycji włosów trzeba poświęcić trochę czasu i regularnie używać masek, wcierek, odżywek czy płukanek. Tak może wyglądać przykładowy tryb:

  • rwgularne olejowanie włosów (lub po prostu przed każdym myciem), nałożyć na głowę i całe włosy olejek (np. migdałowy) lub odżywkę na około 1-2 h a najlepiej na całą noc
  • mycie metodą OMO (odżywka, mycie, odżywka). Nie myć i nie trzeć włosów. Umyć tylko głowę, a spływająca piana umyje resztę włosów. Na koniec nałożyć odżywkę.
  • nakładanie masek po umyciu przynajmniej co 3 mycie.
  • stosowanie płukanek do ostatniego płukania już po nałożeniu i spłukaniu maski.
  • używanie wcierek codziennie przez miesiąc w roku (sprzyja wzrostowi włosów)
  • unikanie wszelkich sprzętów wydzielających ciepło (przynajmniej no momentu poprawienia kondycji włosów)
  • stosowanie odżywek w sprayu po myciu lub olejków.
  • stosowanie serum odbudowującego.
  • regularne podcinanie końcówek (a przynajmniej podcięcie na samym początku kuracji naszych włosów)

Te metody pozwolą zauważyć niesamowitą poprawę. Najlepiej zrobić zdjęcia przed i później porównać wygląd włosów. Jednak będzie on zauważalny również w dotyku, ponieważ włosy staną się miękkie i niesamowicie gładkie. Należy pamiętać, aby nie używać kosmetyków, które mają w swoim składzie silne detergenty. Najlepszym szamponem dla dla włosów, będzie ten naturalny bez SLES i SLS. Często kobiety używają naturalnych szamponów dla dzieci lub płynów do higieny intymnej. Działają one delikatnie na skórę głowy. Na rynku dostępna jest cała gama produktów wysoce skutecznych i niekoniecznie są to te najlepiej reklamowane.

Czego potrzebują włosy suche i zniszczone?

Warto zaznaczyć, że włosy suche i zniszczone potrzebują protein, humekantów (nawilżenia) i emolientów (natłuszczenia). To my powinniśmy sprawdzić, które produkty są dobre dla naszych włosów. Jeśli się okaże, że jakaś odżywka nam nie służy można ją użyć do olejowania zamiast wyrzucać i marnować pieniądze. Dobrze jest też zmieniać np. szampony. Mieć dwa i co kilka dni używać ich na zmianę. Polecane jest także kupowanie różnych serii (np. odżywka i maska lub serum o różnych składach), ponieważ włosy potrzebują wiele różnych składników do odbudowy. Najlepiej podczas kupowania wziąć pod uwagę skład produktu i sprawdzić co zawierają.

Dbanie o włosy może być dość trudne, ale tylko na początku. Jednak gdy poznamy co lubią i czego potrzebują dużo łatwiej będzie je pielęgnować. Szczególnie, gdy wejdzie nam to w nawyk i stanie się przyjemnością. Włosy suche i zniszczone mogą być piękne i sprężyste już po kilku tygodniach. Efekt będzie naprawdę powalający, dlatego warto stosować regularne domowe zabiegi.


AWÓ

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *