jak odżywić włosy
Odpowiednie używanie wszelkich kosmetycznych dobrodziejstw i mycie w określony sposób może pomóc naszym włosom | fot.: Fotolia

Jak dbać o włosy suche i zniszczone?

Włosy są ważnym elementem kobiecego wyglądu. Odpowiednio dopasowana fryzura zmienia kształt twarzy, a nawet może dodać lub odjąć lat. Jednak nieodpowiednia pielęgnacja, częste zabiegi, używanie suszarki, lokówki czy prostownicy może doprowadzić do złego stanu i wyglądu włosów. Stają się one suche i zniszczone oraz bardzo trudne w ułożeniu. Oto kilka sposobów na przywrócenie im pięknego zdrowego wyglądu.

Jakich kosmetyków używać?

Bardzo częstym i powszechnym błędem jest mówienie, że maski i odżywki „zapychają” włosy i powodują, że są one ciężkie i się przetłuszczają. Wręcz przeciwnie. Odpowiednie używanie wszelkich kosmetycznych dobrodziejstw i mycie w określony sposób może pomóc naszym włosom. Suche i zniszczone włosy potrzebują głębokiego nawilżenia. Na początek warto przetestować różnego typu olejki, maski czy szampony, aby zauważyć te, które będą dla nas najodpowiedniejsze. Aby zauważyć różnicę w kondycji włosów trzeba poświęcić trochę czasu i regularnie używać masek, wcierek, odżywek czy płukanek. Tak może wyglądać przykładowy tryb:

  • rwgularne olejowanie włosów (lub po prostu przed każdym myciem), nałożyć na głowę i całe włosy olejek (np. migdałowy) lub odżywkę na około 1-2 h a najlepiej na całą noc
  • mycie metodą OMO (odżywka, mycie, odżywka). Nie myć i nie trzeć włosów. Umyć tylko głowę, a spływająca piana umyje resztę włosów. Na koniec nałożyć odżywkę.
  • nakładanie masek po umyciu przynajmniej co 3 mycie.
  • stosowanie płukanek do ostatniego płukania już po nałożeniu i spłukaniu maski.
  • używanie wcierek codziennie przez miesiąc w roku (sprzyja wzrostowi włosów)
  • unikanie wszelkich sprzętów wydzielających ciepło (przynajmniej no momentu poprawienia kondycji włosów)
  • stosowanie odżywek w sprayu po myciu lub olejków.
  • stosowanie serum odbudowującego.
  • regularne podcinanie końcówek (a przynajmniej podcięcie na samym początku kuracji naszych włosów)

Te metody pozwolą zauważyć niesamowitą poprawę. Najlepiej zrobić zdjęcia przed i później porównać wygląd włosów. Jednak będzie on zauważalny również w dotyku, ponieważ włosy staną się miękkie i niesamowicie gładkie. Należy pamiętać, aby nie używać kosmetyków, które mają w swoim składzie silne detergenty. Najlepszym szamponem dla dla włosów, będzie ten naturalny bez SLES i SLS. Często kobiety używają naturalnych szamponów dla dzieci lub płynów do higieny intymnej. Działają one delikatnie na skórę głowy. Na rynku dostępna jest cała gama produktów wysoce skutecznych i niekoniecznie są to te najlepiej reklamowane.

Czego potrzebują włosy suche i zniszczone?

Warto zaznaczyć, że włosy suche i zniszczone potrzebują protein, humekantów (nawilżenia) i emolientów (natłuszczenia). To my powinniśmy sprawdzić, które produkty są dobre dla naszych włosów. Jeśli się okaże, że jakaś odżywka nam nie służy można ją użyć do olejowania zamiast wyrzucać i marnować pieniądze. Dobrze jest też zmieniać np. szampony. Mieć dwa i co kilka dni używać ich na zmianę. Polecane jest także kupowanie różnych serii (np. odżywka i maska lub serum o różnych składach), ponieważ włosy potrzebują wiele różnych składników do odbudowy. Najlepiej podczas kupowania wziąć pod uwagę skład produktu i sprawdzić co zawierają.

Dbanie o włosy może być dość trudne, ale tylko na początku. Jednak gdy poznamy co lubią i czego potrzebują dużo łatwiej będzie je pielęgnować. Szczególnie, gdy wejdzie nam to w nawyk i stanie się przyjemnością. Włosy suche i zniszczone mogą być piękne i sprężyste już po kilku tygodniach. Efekt będzie naprawdę powalający, dlatego warto stosować regularne domowe zabiegi.


AWÓ

About admin

Check Also

pielęgnacja skóry trądzikowej

Pielęgnacja cery trądzikowej

Widoczne niedoskonałości, bolące krostki, zaskórniki, przebarwienia to tylko niektóre problemy z jakimi muszą się mierzyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *