pielęgnacja w ciąży
Ciąża to szczególny stan, w którym przyszłe mamy często obawiają się różnego rodzaju zabiegów upiększających i stosowania kosmetyków, których używały do tej pory | fot.: stock.adobe.com

Dbanie o urodę w okresie ciąży – jak to robić mądrze?

 Ciąża to z pewnością jeden z ważniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Przyszłe mamy robią wszystko, by szczególnie zadbać o zdrowie maluszka w tym okresie. Nie mniej ważne jest również zadbanie o urodę, co pozytywnie wpływa na nastrój kobiety. Pomimo że w ciąży trzeba zrezygnować z niektórych kosmetyków, aktywności i zabiegów, istnieje wiele sposobów na to, by o siebie zadbać, nie szkodząc jednocześnie w żaden sposób dziecku.

Jak zadbać o wygląd w ciąży?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Ciąża to szczególny stan, w którym przyszłe mamy często obawiają się różnego rodzaju zabiegów upiększających i stosowania kosmetyków, których używały do tej pory. Najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku i konsultacje z lekarzem w razie wątpliwości. Jak się bowiem okazuje bardzo wiele kosmetyków i zabiegów można wykonywać również będąc w ciąży. Jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednia dieta i nawadnianie połączone z właściwą pielęgnacją. Nic tak nie poprawia urody, jak dbanie o nią od wewnątrz i dobór odpowiednich kosmetyków. W czasie ciąży warto stosować delikatne preparaty, które nawilżą skórę i przygotują ją do rozciągania. Ciąża nie stanowi również przeszkody, by zwrócić uwagę na zabiegi dla przyszłej mamy, które są bezpieczne i dedykowane kobietom w ciąży.

Walka z rozstępami i cellulitem

Cellulit i rozstępy to jedne z najczęściej występujących problemów, które nasilają się w okresie ciąży. Ciało w tym czasie musi przejść ogromną metamorfozę. Skóra ulega powolnemu rozciąganiu, a ze względu na szalejące hormony ryzyko pojawienia się cellulitu jest bardzo duże. Istnieje kilka sposobów, które są bezpieczne i zarazem skuteczne w walce z tymi problemami. Podczas ciąży warto stosować specjalne preparaty, które mają na celu redukowanie ryzyka pojawienia się rozstępów i pomagają walczyć z cellulitem. Dobrym sposobem jest też szczotkowanie ciała na sucho, które również jest bezpieczne dla ciężarnych. Oprócz tego możemy zdecydować się na nieinwazyjne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej jak np. oxybrazję. Oxybrazja to zabieg pozwalający na niwelowanie cellulitu i rozstępów.

Zabiegi w trakcie ciąży

Oprócz stosowania dedykowanych kobietom w ciąży preparatów i kosmetyków warto zwrócić uwagę na dostępne w ofercie dobrych gabinetów medycyny estetycznej zabiegi dla przyszłych mam. Ciąża nie wyklucza całkowicie korzystania z możliwości nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z bezpiecznych zabiegów, dzięki którym możemy zwiększyć napięcie skóry, poprawić poziom jej nawilżenia, spłycić drobne zmarszczki i uzyskać efekt promienności, jest infuzja tlenowa mająca działanie niemal natychmiastowe. Już pierwszy zabieg pozwala cieszyć się uzyskanymi efektami, bez obaw o bezpieczeństwo naszej pociechy.

Aby kompleksowo zadbać o siebie w trakcie ciąży, warto postawić na dedykowane przyszłym mamom kosmetyki i zabiegi, które pomogą zadbać o młody i promienny wygląd cery oraz pomogą w walce z cellulitem i bardzo często pojawiającymi się w tym okresie rozstępami.

KMA

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *