Bezpieczny smartfon
Na rynku znajdziemy wiele produktów, takich jak case czy etui dla telefonu. Takie rozwiązania pozwalają uchronić telefon przed obrażeniami fizycznymi, które mogą wyniknąć podczas uderzenia, upadku czy otarcia | fot.: Fotolia

Codzienny użytek, kradzież lub wakacyjne wyjazdy – jak zabezpieczyć smartfon na różne sytuacje?

Telefon komórkowy to dla wielu z nas przedmiot bez którego nie wyobrażamy sobie naszego codziennego funkcjonowania. Smartfony usprawniają nasze działanie w wielu aspektach, od komunikacji po bankowość, a kończąc na rozrywce. Sprzęt, który zabieramy ze sobą wszędzie i z którego korzystamy na codzień jest narażony na wiele losowych zagrożeń, które mogą nas słono kosztować. Jak zadbać o swój telefon i uchronić go przed zagrożeniami? Co zrobić, aby utrudnić kradzież? Jak ubezpieczyć się przed losowymi wypadkami? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad, które pozwolą uchronić Ci smartfon przed wypadkami i kradzieżą. 

1. Nie zapominaj o ochronie swojego smartfona za pomocą etui i szkła ochronnego

Na rynku znajdziemy wiele produktów, takich jak case czy etui dla telefonu. Takie rozwiązania pozwalają uchronić telefon przed obrażeniami fizycznymi, które mogą wyniknąć podczas uderzenia, upadku czy otarcia. Wybór odpowiedniej warstwy ochronnej może zniwelować wiele szkód, które często wiążą się z wysokimi kosztami naprawy. Aby chronić nasz telefon przed losowymi wypadkami warto zakupić również szkło ochronne, które znacznie wydłuży żywotność wyświetlacza i pozwoli uniknąć kosztownych napraw. Obecnie na rynku znajduje się wiele propozycji, które różnicuje rodzaj materiałów wykorzystywanych do produkcji etui. Warto dodać, że oferowane pokrowce są estetyczne i mogą stanowić ciekawe urozmaicenie naszego smartfona.

2. Jeśli kupujesz drogi telefon, warto pomyśleć o ubezpieczeniu

Wiele firm, które zajmuje się sprzedażą telefonów oferuje swoim klientom możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Takie usługi obejmują często zdarzenia losowe, takie jak zalanie, zniszczenie czy kradzież telefonu. Korzystanie z takich usług to dobry wybór zwłaszcza w okresie wakacyjnym, który dla wielu z nas kojarzy się z okresem beztroski, podczas którego łatwiej stać się ofiarą nieszczęśliwego wypadku czy złodzieja. Jeśli zdecydujemy się na taką usługę możemy być spokojni o nasz sprzęt, a w przypadku, gdy ulegnie on uszkodzeniu otrzymamy nowy.

3. Włącz lokalizację GPS w swoim telefonie

Zarówno telefony z systemem Android jak i iOS pozwalają na śledzenie swojego sprzętu. Włączenie usług lokalizacyjnych sprawia, że w przypadku kradzieży jesteśmy w stanie zlokalizować nasz telefon i go odzyskać. Odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie powinno skutecznie odstraszyć złodzieja, który będzie chciał uniknąć złapania przez organy ścigania. Włączenie usług lokalizacyjnych to również dobry sposób na odzyskanie telefonu, który został zgubiony. Obecnie każdy smartfon na rynku oferuje możliwość śledzenia za pomocą GPS.

 

Warto odpowiednio zabezpieczyć swój sprzęt, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, który wiąże się z podwyższonym ryzykiem uszkodzenia naszego sprzętu. Dobór odpowiedniego sprzętu jest w stanie zniwelować ryzyko uszkodzenia urządzeń. Takie rozwiązania pozwalają nam cieszyć się beztroską i chronią nas przed niespodziewanymi wydatkami, które w przypadku drogiego sprzętu bywają spore.

PPA

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *