czerwona walizka spakowana na wakacje
Zawartość bagażu, który zabierzemy ze sobą w podróż do tropików powinniśmy dopasować do pory roku, w której będziemy je odwiedzać i aktualnych warunków atmosferycznych | fot.: stock.adobe.com

Praktyczne porady dotyczące rzeczy, jakie warto zabrać na wyjazd do krajów tropikalnych

Wyjazd do krajów tropikalnych wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi tu jedynie o dokładne zaplanowanie wycieczki, choć jak wiadomo jest to bardzo ważne, ale o właściwe spakowanie bagażu w niezbędne przedmioty. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością, gdyż linie lotnicze nakładają na swoich pasażerów ograniczenia wagowe, nie mniej jednak są takie rzeczy, których absolutnie nie powinno zabraknąć w walizce. W tym właśnie artykule podpowiemy, w co warto zaopatrzyć swój bagaż, aby zapewnił nam komfort i bezpieczeństwo w trakcie podróży. 

Po pierwsze: odpowiednie ubrania

Zawartość bagażu, który zabierzemy ze sobą w podróż do tropików powinniśmy dopasować do pory roku, w której będziemy je odwiedzać i aktualnych warunków atmosferycznych. W związku z tym faktem zorientujmy się czy w czasie, w którym planujemy swój urlop możemy liczyć na wysokie temperatury i pełne słońce, czy może opady deszczu. Wybierając odpowiednią odzież na wyjazd postarajmy się wybrać tylko te elementy garderoby, które zostały wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki temu umożliwimy naszej skórze dopływ powietrza, a co za tym idzie unikniemy nadmiernego pocenia się. Zadbajmy także o wygodne obuwie oraz kurtkę przeciw deszczową, która w razie opadów pozwoli nam kontynuować zwiedzanie.

Po drugie: wyposażenie kosmetyczki i apteczki

Poza podstawowymi kosmetykami i środkami czystości w kosmetyczne powinny znaleźć się również kremy z filtrem, a także preparaty chroniące przed ukąszeniami różnorodnych insektów. Dobrym posunięciem będzie również zadbanie o kremy czy pianki, które złagodzą podrażnienia skóry powstałe w wyniku wzmożonego kontaktu ze słońcem. W przypadku wyposażenia apteczki zadbajmy o to, aby nie zabrakło w niej środków przeciwbólowych, leków na zatrucia, probiotyków, a także elektrolitów. Zabierzmy ze sobą również środki dezynfekujące oraz plastry na wypadek, gdyby doszło do skaleczeń czy otarć skóry. Na tak zwany wszelki wypadek warto spakować również środki na przeziębienie, ponieważ zmiana klimatu może spowodować, że nasz organizm różnie sobie z tym faktem poradzi.

Po trzecie: dokumentacja

Zanim przystąpimy do organizacji podróży zwróćmy uwagę na to, czy posiadamy paszport o odpowiednim terminie ważności. Jest to istotne między innymi dlatego, że w większości krajów wymagane jest, aby był on ważny jeszcze przez co najmniej pół roku od momentu powrotu do kraju. Zweryfikujmy te informacje ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ czas oczekiwania na nowy paszport wynosi około 30 dni. Kolejna ważna kwestia to wiza. Są kraje, w których wizę można uzyskać na lotnisku po przylocie, ale są również i takie, gdzie procedura jej uzyskania jest dużo bardziej skomplikowana i należy zadbać o to jeszcze przed wylotem.

Po czwarte: inne niezbędne przedmioty

Jeżeli zdecydujemy się na podróż objazdową po danym kraju powinniśmy w tym celu wyposażyć się w wygodny plecak, nerkę w której będziemy trzymać dokumentację oraz pieniądze, a także przewodnik turystyczny. Wyżej wspomniane niewątpliwie zwiększą komfort i ułatwią nam zwiedzanie.

ABR

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *