aquaparki w Polsce
Ponieważ nasz klimat jest umiarkowany, a lato nigdy nie daje gwarancji pełni słońca i braku deszczu planując wypoczynek warto mieć plan awaryjny | fot.: Fotolia

Najciekawsze aquaparki w Polsce

Ponieważ nasz klimat jest umiarkowany, a lato nigdy nie daje gwarancji pełni słońca i braku deszczu planując wypoczynek warto mieć plan awaryjny. Kiedy dalszy wyjazd z różnych względów nie jest możliwy, a pogoda nie zachęca do plażowania nad rodzimym morzem, jeziorami czy rzekami, idealną opcją zdają się być aquaparki, na których brak nie możemy w Polsce narzekać.

Górskie aquaparki

Termy Chochołowskie to wielka atrakcja Podhala, na terenie której znajduje się saunarium z imponującym tarasem widokowym. Jest to kompleks dla całych rodzin – niezależnie od upodobań i stylu życia każdy znajdzie coś dla siebie – od placu zabaw z rodzinną zjeżdżalnią dla najmłodszych, przez baseny termalne, łaźnię po jacuzzi i wanny z wodą siarkową.

Kiedy w czasie urlopu w Zakopanem pogoda zawiodła i tylko najtwardsi ruszają na szlaki, spragnieni wypoczynku i relaksu turyści ruszają do aquaparku, z którego można podziwiać panoramę Tatr jednocześnie zażywając prozdrowotnych kąpieli w basenach termalnych. Nie brakuje tu także atrakcji dla dzieci – gejzery, zjeżdżalnie czy dzika rzeka pozostają do dyspozycji maluchów i dorosłych. W obiekcie znajduje się także tor bowlingowy i sauna.

Wypoczynek w wielkim mieście

Łódzka Fala to odrobina tropików w sercu Polski. Kompleks, w skład którego wchodzą baseny zewnętrzne i wewnętrzne, zjeżdżalnie – w tym Kamikadze i przepiękna oranżeria. Jest to obiekt rodzinny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli planujemy wypoczynek w Wielkopolsce to zapraszają Termy Maltańskie w Poznaniu. Jest to drugi pod względem wielkości tego typu obiekt w Europie, a pierwszy w Polsce. Podzielony na część rekreacyjną i sportową. Znajduje się tu 9 basenów (sportowe, geotermalne, solankowe oraz basen ze statkiem pirackim dla najmłodszych. Niewątpliwie największą atrakcję stanowi zespół niezwykłych zjeżdżalni: Kamikadze, Dzika Rzeka, Tornado – to tylko niektóre z nazw zapowiadających niepowtarzalne wrażenia z jazdy. Kompleks oferuje także zjazdy pontonowe.

Także Dąbrowa Górnicza kusi wypoczynkiem w aquaparku Nemo. To kompleks proponujący atrakcje zarówno wodne, jak i takie, które zapewnią ruch na świeżym powietrzu. Cały obiekt swoim wyposażeniem utrzymany jest w klimacie powieści „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” Juliusza Verne’a, do której nawiązuje sama nazwa. Dostępne są tu baseny, sauny, gabinety odnowy biologicznej, siłownia, klub bilardowy i muzyczny oraz kręgielnia. Duży, przykryty kopułą basen stworzono na podobieństwo niemieckiego parku Tropical Island.

Jeśli zaś pogoda spłatała nam figla nad Bałtykiem to aquapark w Redzie na pewno to wynagrodzi. Połączony z oceanarium, posiadający niezwykły podświetlany tunel liczący sześćdziesiąt metrów długości, prowadzący przez olbrzymie akwarium zasiedlone rekinami pochodzącymi ze Sri Lanki. Niewątpliwą atrakcję stanowi także wyjątkowa zjeżdżalnia o zróżnicowanych stopniach trudności gdzie możliwy jest kilkuosobowy spływ pontonem (Multi Adventure), zjazd  z dodatkowymi efektami wizualnymi a także Ultra Speed czyli zjazd pionowy. Poszukujących spokojnych, kojących wrażeń Reda kusi wieloosobowym jacuzzi z barwną wodą i basen w którym emitowane są sztuczne fale.

Warto wspomnieć także o aquaparkach: sopockim, krakowskim czy znanych Termach Bania w Białce Tatrzańskiej, a i to nie koniec listy tego typu obiektów wartych odwiedzenia. 40 kilometrów od Warszawy – w Mszczonowie – na jesieni 2019 otwarty zostanie kolejny nowoczesny kompleks. Całe szczęście, że pogoda i pora roku nas nie ograniczają jeśli chodzi o aquaparki i nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiedzić je wszystkie – nie tylko w wakacje.

MGR

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *