młoda kobieta z walizką w pokoju hotelowym
Niezależnie od tego, czy planujesz wczasy w Azji, Europie, Ameryce Północnej, czy może na bardziej egzotycznych kontynentach, zazwyczaj powinieneś wybrać nocleg w mieście | fot.: stock.adobe.com

Liczba gwiazdek to nie wszystko, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze zagranicznego hotelu?

Dobry hotel jest gwarancją udanych wczasów za granicą – o ile stwierdzenie to wydawać się może nieco naciągane, o tyle wybór odpowiedniego hotelu pozwala nie tylko na wygodny wypoczynek po całym dniu zwiedzania, ale też daje świadomość bezpieczeństwa dokumentów i gotówki. Przed zaplanowaniem wyjazdu warto jest dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw wybranego miejsca do spania. By ułatwić ci decyzję postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, z którego dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze zagranicznego hotelu!

Położenie hotelu – blisko czy daleko od centrum miasta?

Niezależnie od tego, czy planujesz wczasy w Azji, Europie, Ameryce Północnej, czy może na bardziej egzotycznych kontynentach, zazwyczaj powinieneś wybrać nocleg w mieście. Większe miejscowości mogą się poszczycić dużym wyborem hoteli, a dzięki dogodnemu położeniu w okolicy szlaków komunikacyjnych możliwe jest skorzystanie z transportu publicznego do nawet najdalszych zabytków. Jeżeli chodzi o dokładne położenie hotelu na mapie miejscowości, warto jest poszukać miejsc w okolicy centrum, ale z dala od dzielnicy finansowej czy turystycznej miasta. Na obrzeżach centrum znaleźć można hotele, które będą oferowały nie tylko korzystne ceny, ale też ciekawą atmosferę oraz bliskość do najważniejszych zabytków. Jeżeli natomiast nie udało ci się znaleźć dobrej i taniej oferty w centrum, powinieneś zastanowić się nad skorzystaniem z hotelu położonego na obrzeżach miast – tego typu lokalizacje z reguły oferują niskie ceny oraz wystarczająco komfortową obsługę, a wielkie miasta z reguły posiadają na tyle rozwiniętą sieć transportu miejskiego (zarówno publicznego, jak i taksówek), że dojazd do zabytków nie powinien być większym problemem.

Czy liczba gwiazdek powinna być decydującym czynnikiem?

Choć liczba gwiazdek hotelu bez wątpienia jest istotna, nie powinna być ona czynnikiem decydującym w przypadku wyboru zagranicznego hotelu. Ranking gwiazdkowy tworzony jest na podstawie zestandaryzowanych, międzynarodowych wymagań. Większość hoteli mogących się pochwalić co najmniej dwoma gwiazdkami oferuje warunki pobytu o komforcie wystarczającym do wygodnego odpoczynku po męczącym zwiedzaniu – hotel dwugwiazdkowy musi obowiązkowo posiadać miejsca parkingowe dla gości, wentylację, telewizję i internet, a także całodobową ofertę ciepłych napojów oraz obsługę hotelową. Ze względu na zestandaryzowaną ofertę hoteli czynnikiem znacznie ważniejszym od gwiazdek powinna być wspomniana już odległość od centrum miasta, a także jakość oraz cena wyżywienia i bezpieczeństwo bagażu oraz dokumentów. Dobrej jakości hotele oferują chronione przez ochroniarzy sejfy, do których warto jest złożyć paszport oraz rezerwę gotówki. Jeżeli na wczasy przyjechałeś samochodem, powinieneś także koniecznie się upewnić, że parking hotelowy jest strzeżony – gwarantujemy, że kradzież samochodu potrafi zepsuć nawet najbardziej wyczekiwane wakacje!

Jak widać, choć liczba gwiazdek jest cenną wskazówkę przy wyborze hotelu, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak odległość od centrum miasta, jakość jedzenia czy bezpieczeństwo twoich dokumentów czy samochodu. Przede wszystkim zachęcany jednak do zachowania zdrowego rozsądku – to prawda, że da się znaleźć tani i dobry hotel, ale lepiej jest przepłacić i cieszyć się bezpieczeństwem, niż stracić paszport oraz zabraną na wyjazd gotówkę!

TBO

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *