Masz dość pogniecionych ubrań w podróży? Wybierz dobre żelazko turystyczne!

Z reguły żelazko turystyczne cechują się mniejszą mocą od żelazek tradycyjnych, co oznacza, że prasowanie zajmie nam nieco więcej czasu, jednak będziemy mogli zaoszczędzić na miejscu w walizce | fot.: stock.adobe.com

Wybierając się w podróż, z reguły stawiamy na takie ubrania, które znacznie mniej się gniotą. Po co jednak się ograniczać, kiedy możemy wziąć dowolne ubrania a swój bagaż wyposażyć dodatkowo w żelazko turystyczne? Jest to z pewnością idealny wybór, kiedy chcemy wyglądać elegancko i schludnie podczas podroży, albo gdy wybieramy się na ważną rozmowę i istotny jest nienaganny wygląd. Na jakie żelazko turystyczne postawić i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna żelazka turystycznego?

Gdy kupujemy żelazko turystyczne, z pewnością warto zwrócić uwagę na takie jego parametry jak moc, stopa żelazka oraz jego waga i rozmiar, co jest bardzo kluczowe, gdy potrzebujemy zmieścić żelazko w podręcznej walizce. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to czy żelazko da się w razie potrzeby rozmontować oraz, czy jest możliwość złożenia jego rączki. Istotne w sytuacji wyboru żelazka turystycznego są także inne elementy, które są bardzo ważne w wyborze tego sprzętu.

Podstawowe parametry – jak powinno to wyglądać?

Z reguły żelazko turystyczne cechują się mniejszą mocą od żelazek tradycyjnych, co oznacza, że prasowanie zajmie nam nieco więcej czasu, jednak będziemy mogli zaoszczędzić na miejscu w walizce. Przeciętnie żelazko turystyczne powinno charakteryzować się mocą około 1000 W. Jest to więc wystarczająca moc żelazka, dzięki czemu sprzęt bardzo dobrze sprawdzi się w podróży.

Zwróćmy także uwagę na rozmiar i wagę kupowanego urządzenia. Istotne jest, aby zajęło jak najmniej miejsca w walizce. Najmniejsza waga żelazek turystycznych zaczyna się już od 0,5 kg, więc spokojnie każdy wybierze coś dla siebie. Co do rozmiaru natomiast, idealne wymiary żelazka turystycznego to 20x10x10 cm. Jeżeli sprzęt nie będzie przekraczał tego rozmiaru, żelazko sprawdzi się z pewnością idealnie.

Zwróć uwagę na stopę żelazka, istotne jest, z czego jest wykonana

Jedno z tańszych rozwiązań wykorzystywane przy produkcji stopy żelazka to zastosowanie powłoki teflonowej. Jest to tanie rozwiązanie, jednak zdecydowanie zwiększa wrażliwość na zadrapania i zniszczenia, co oznacza, że z żelazkiem trzeba będzie obchodzić się delikatnie. Jeżeli chcemy kupić sprzęt, który posłuży nam na długie lata, dobrze zainwestować w żelazko, którego stopa jest wykonana z powłoki ceramicznej lub stali nierdzewnej. Będzie nas to kosztować nieco więcej, jednak w ostatecznym rozrachunku bardziej się opłaci.

Składany uchwyt i możliwość prasowania w pionie, czyli istotna kwestia przy wyborze żelazka turystycznego

Przede wszystkim żelazko turystyczne powinno zajmować jak najmniej miejsca w naszym bagażu. Aby znacznie ułatwić sobie jego umieszczenie w walizkach, dobrze postawić na model ze składaną rączką. Pozwoli zmniejszyć to rozmiar sprzętu, zwiększając jednocześnie przestrzeń potrzebną na inne niezbędne w podróży przedmioty.

Przy wyborze żelazka turystycznego warto, jest także, postawić na żelazko, które daje nam możliwość prasowania w pionie. W podróży nie zawsze mamy możliwość skorzystać z wygodnego stołu, na którym wyprasujemy ubranie. Dzięki zawieszeniu ubrania natomiast znacznie łatwiej i szybciej je wyprasujemy nawet podczas długiej podróży. Ta istotna funkcja żelazka z powodzeniem daje również możliwość wyprasowania marynarek i płaszczy.

Podsumowując przy zakupie żelazka turystycznego warto postawić przede wszystkim na jego funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Odpowiednio dobrany sprzęt posłuży nam na wiele lat, ułatwiając z pewnością nie jedną podróż.

EJA

About admin

Check Also

bielizna ślubna

Jak wybrać bieliznę ślubną?

Ślub to wyjątkowy moment w życiu, a wybór właściwej bielizny ślubnej jest równie istotny jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *