Hipsterka w golfie i czapce z kolorowymi paznokciami i zielonymi oprawkami
W dzisiejszych czasach znaleźć można oprawki wykonane z metalu, plastiku, a nawet drewna | fot.: stock.adobe.com

Jak wybrać dobre oprawki okularów i nie przepłacić?

Okulary są dodatkiem niezbędnym dla coraz większej ilości Polaków. Jak wynika z badań, osoby, które je noszą, wymieniają je co mniej więcej cztery lata. Zdecydowana większość preferuje zainwestować w dobrej jakości okulary i dobrać oprawki, które będą im towarzyszyć przez długi czas. Zastanawiasz się właśnie nad wyborem oprawek? Dowiedz się, jak to zrobić, aby nie przepłacić!

 

Miejsce zakupu

Na cenę oprawek ma wpływ przede wszystkim miejsce, w którym dokonujemy zakupu. Obecnie okulary z oprawkami znaleźć można nawet w niektórych supermarketach, jednak w tym przypadku ma się do czynienia z produkcją masową i nieprzystosowaną do indywidualnych potrzeb.

Wybierać oprawki najlepiej jest w profesjonalnych salonach, które często oferują obniżenie kosztów wizyty i badania wzroku, jeśli później dokupi się u nich okulary. Przed wyborem salonu warto sprawdzić, czy któryś z nich nie ma obecnie promocji na oprawki wybranych firm.

Popularni producenci

Sprawdzając informacje o salonie, dobrze jest także odwiedzić stronę internetową danego zakładu i dowiedzieć się, jakie marki są w nim dostępne. Im większy wybór, tym lepiej! Warto jest zaufać markom, które istnieją już na rynku od dawna i mają wyrobioną renomę. Nie znaczy to jednak, że zawsze należy decydować się na oprawki od najbardziej prestiżowych i najdroższych producentów – w ich przypadkach, choć z reguły jakość jest nie do zakwestionowana, dopłaca się dodatkowo za samą markę. Korzystnie jest zatem wybrać producenta, który jest sprawdzony i polecany, ale nie musi być to najbardziej rozpoznawalna firma na świecie.
Oczywiście wystrzegać należy się podróbek, które będą w podejrzanie niskiej cenie – za dobrej jakości produkt trzeba zapłacić pewną cenę, która zależna jest od użytego materiału i innych czynników.

Ceny i materiały

W dzisiejszych czasach znaleźć można oprawki wykonane z metalu, plastiku, a nawet drewna. Najtańsze plastikowe oprawki to koszt około 50 zł – trzeba jednak liczyć się z jego zdecydowanie gorszą jakością. Taki plastik może okazać się źródłem problemów, przez które finalnie i tak trzeba będzie zapłacić w niedługim czasie za wymianę oprawek. Tani plastik często nie wytrzymuje codziennego użytkowania, nawet jeśli o okulary się dba. Ulega on szybko odkształceniom i pęka. Lepszy jest acenat – rodzaj plastiku o większej trwałości, który nie rozciąga się pod względem ciepła i utrzymuje swoją formę.

Popularne, bo z reguły bardziej trwałe, są oprawki metalowe. Najtańsze znaleźć można za nie mniej niż 100 złotych w cenie regularnej. Jednak te potrafią uczulać przez zawarty w nich nikiel. Zdarza się także że zielenieją, łamią się i odchodzi z nich lakier. Tutaj najlepszym wyjściem jest wybór oprawek wykonanych z mieszanek tytanu lub samego tytanu. Są odporne na odkształcenia i złamania, nie uczulają, a do tego są lekkie i wygodne w noszeniu.

 

Oprawki da się znaleźć w dobrej cenie, wystarczy porównywać produkty różnych producentów, a przy tym pamiętać, że nie zawsze najniższy koszt oznacza najlepszą okazję. Czasami wydanie dodatkowych 50 lub 100 złotych sprawi, że oprawki będą dużo bardziej i wytrzymałe i nie zniszczą się z upływem lat.

APO

About admin

Check Also

bielizna ślubna

Jak wybrać bieliznę ślubną?

Ślub to wyjątkowy moment w życiu, a wybór właściwej bielizny ślubnej jest równie istotny jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *