piękna kobieta myjąca okna
Mycie okien nie musi być zmorą | fot.: stock.adobe.com

Wiosenne mycie okien nie musi być zmorą! Sprawdź te użyteczne wskazówki

Wiosenne mycie okien dla wielu z nas jest czynnością, której nie lubimy i przysparza nam sporo problemów. Wart zatem zastosować kilka praktycznych wskazówek, jak sprawić, aby wiosenne mycie okien stało się czystą przyjemnością. Jak szybko i efektownie umyć okna? O czym warto pamiętać?

Okna bez smug

W okresie wiosennym słońce często zagląda do naszego domu i wtedy zazwyczaj stwierdzamy, że widoczne są zabrudzone szyby wpływające na nasz dyskomfort. Pamiętajmy o tym, że najlepszym dniem na wyczyszczenie okien jest dzień zachmurzony, najlepiej bez słońca. Mocne promienie słoneczne bowiem mogą sprawić, że szyby wyschną za szybko i pojawią się na nich smugi, które nie prezentują się estetycznie.

Sięgnijmy po sprawdzone i dobre detergenty, które wyszorują szyby i nadadzą im blasku. Możemy także postawić na domowe sposoby, przykładowo korzystając z roztworu ciepłej wody z sodą. Wiele osób docenia także mycie okien wodą z dodatkiem octu, który mimo nieprzyjemnego zapachu, szybko daje pożądane efekty. Nieco innym rozwiązaniem jest zmieszanie wody z sokiem z cytryny, uprzednio przygotowując szmatki z mikrofibry lub bawełniane ściereczki. W trakcie mycia warto wycierać okna na dwa sposoby – z jednej strony wycierajmy szybę poziomo, a z drugiej pionowo. Jeśli dojdzie do powstania smug, łatwiej będzie nam określić, z której strony szyby znajdują się zacieki.

Profesjonalne akcesoria do mycia szyb

W przypadku dużych okien, które wymagają sporo wysiłku podczas mycia, warto zastosować nowoczesne urządzenia czyszczące cieszące się sporym zainteresowaniem na rynku. Myjka ciśnieniowa jest jednym z takich produktów i umożliwia łatwe wyczyszczenie dużych okien. Możemy wyposażyć ją także w lancę teleskopową, co pozwoli nam wyczyścić przykładowo wysoko położone okna dachowe. Co ciekawe, takie urządzenia z łatwością umyje również panele słoneczne, coraz częściej spotykane w nowoczesnym budownictwie. Do myjki dokupić możemy szczotkę, która wyczyści poziome i pionowe powierzchnie znacznie szybciej niż z użyciem innych metod. Szczotkę najlepiej używać do delikatnych powierzchni, które są podatne na zarysowania, więc również do szyb. Ponadto, sprzęt tego typu wykorzystamy z powodzeniem do innych czynności – mycia bram garażowych, czy też żaluzji zewnętrznych.

Ramy okienne

W trakcie mycia okien warto na samym początku wyczyścić ramy okienne, w których gromadzą się zabrudzenia i kurz. Większe zanieczyszczenia najpierw usuńmy na sucho, a później na mokro. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego środka do czyszczenia, który zależeć będzie od tego, z jakiego materiału wykonana jest rama okienna. Jeśli na początku zaczniemy od największych zabrudzeń, później już coraz sprawniej pójdzie nam wyczyszczenie okien.

Mycie okien nie musi być zmorą – warto zastosowań przydatne akcesoria, które usprawnią ten proces. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania szybko da nam satysfakcję i sprawi, że z chęcią przystąpimy do działania. Aktualnie na  rynku znajdziemy sporo urządzeń, które mają za zadanie umilić i przyspieszyć sprzątanie przykładowo w trakcie wiosennych porządków.

DKO

About admin

Check Also

dom modułowy projekt

Charakterystyka domów modułowych. Skąd ich popularność?

Ostatnimi czasy widać niesłabnące zainteresowanie domami modułowymi. Co ważne, taki rodzaj budownictwa nie kojarzy się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *