piękna kobieta myjąca okna
Mycie okien nie musi być zmorą | fot.: stock.adobe.com

Wiosenne mycie okien nie musi być zmorą! Sprawdź te użyteczne wskazówki

Wiosenne mycie okien dla wielu z nas jest czynnością, której nie lubimy i przysparza nam sporo problemów. Wart zatem zastosować kilka praktycznych wskazówek, jak sprawić, aby wiosenne mycie okien stało się czystą przyjemnością. Jak szybko i efektownie umyć okna? O czym warto pamiętać?

Okna bez smug

W okresie wiosennym słońce często zagląda do naszego domu i wtedy zazwyczaj stwierdzamy, że widoczne są zabrudzone szyby wpływające na nasz dyskomfort. Pamiętajmy o tym, że najlepszym dniem na wyczyszczenie okien jest dzień zachmurzony, najlepiej bez słońca. Mocne promienie słoneczne bowiem mogą sprawić, że szyby wyschną za szybko i pojawią się na nich smugi, które nie prezentują się estetycznie.

Sięgnijmy po sprawdzone i dobre detergenty, które wyszorują szyby i nadadzą im blasku. Możemy także postawić na domowe sposoby, przykładowo korzystając z roztworu ciepłej wody z sodą. Wiele osób docenia także mycie okien wodą z dodatkiem octu, który mimo nieprzyjemnego zapachu, szybko daje pożądane efekty. Nieco innym rozwiązaniem jest zmieszanie wody z sokiem z cytryny, uprzednio przygotowując szmatki z mikrofibry lub bawełniane ściereczki. W trakcie mycia warto wycierać okna na dwa sposoby – z jednej strony wycierajmy szybę poziomo, a z drugiej pionowo. Jeśli dojdzie do powstania smug, łatwiej będzie nam określić, z której strony szyby znajdują się zacieki.

Profesjonalne akcesoria do mycia szyb

W przypadku dużych okien, które wymagają sporo wysiłku podczas mycia, warto zastosować nowoczesne urządzenia czyszczące cieszące się sporym zainteresowaniem na rynku. Myjka ciśnieniowa jest jednym z takich produktów i umożliwia łatwe wyczyszczenie dużych okien. Możemy wyposażyć ją także w lancę teleskopową, co pozwoli nam wyczyścić przykładowo wysoko położone okna dachowe. Co ciekawe, takie urządzenia z łatwością umyje również panele słoneczne, coraz częściej spotykane w nowoczesnym budownictwie. Do myjki dokupić możemy szczotkę, która wyczyści poziome i pionowe powierzchnie znacznie szybciej niż z użyciem innych metod. Szczotkę najlepiej używać do delikatnych powierzchni, które są podatne na zarysowania, więc również do szyb. Ponadto, sprzęt tego typu wykorzystamy z powodzeniem do innych czynności – mycia bram garażowych, czy też żaluzji zewnętrznych.

Ramy okienne

W trakcie mycia okien warto na samym początku wyczyścić ramy okienne, w których gromadzą się zabrudzenia i kurz. Większe zanieczyszczenia najpierw usuńmy na sucho, a później na mokro. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego środka do czyszczenia, który zależeć będzie od tego, z jakiego materiału wykonana jest rama okienna. Jeśli na początku zaczniemy od największych zabrudzeń, później już coraz sprawniej pójdzie nam wyczyszczenie okien.

Mycie okien nie musi być zmorą – warto zastosowań przydatne akcesoria, które usprawnią ten proces. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania szybko da nam satysfakcję i sprawi, że z chęcią przystąpimy do działania. Aktualnie na  rynku znajdziemy sporo urządzeń, które mają za zadanie umilić i przyspieszyć sprzątanie przykładowo w trakcie wiosennych porządków.

DKO

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *