dziecięce stopy na drewnianej podłodze
Podłogi z twardego drewna wyglądają pięknie i zabytkowo. Niestety ich największą wadą jest to, że nie wytrzymują one zbyt długo, gdy są użytkowane w nieodpowiedni sposób | fot.: stock.adobe.com

Sposoby na zabezpieczenie podłogi w naszym domu

Warto powiedzieć o tym, że podłoga w twoim mieszkaniu jest obszarem, w którym istnieje duże prawdopodobieństwo dotyczące tego, że ucierpi ona bardziej niż normalnie, chyba że ktoś odpowiednio o nią zadba podczas najmu. Zapoznaj się z kilkoma poniższymi wskazówkami, które dotyczą utrzymania różnych podłóg w dobrym stanie.

Specjalną uwagę warto skierować na osoby ze zwierzętami. Być może masz kota, który w przyszłości oznaczy swój zapach na dywanie lub psa, który miewa problemy z utrzymaniem moczu w pęcherzu. Tak naprawdę bez względu na posiadane zwierzę w domu, musimy dołożyć większych starań, co do tego, aby utrzymać naszą podłogę w estetycznym stanie. Pamiętajmy również o tym, że im większy zwierzak, tym więcej szkód może wyrządzić. Przykładem mogą być ślady pazurów dużego psa, który w akcie desperacji, gdy zbyt długo nie było nas w domu, postanowił nieco przyozdobić drewniany parkiet. Jeżeli twoje zwierzę ma problemy z klasycznym szkoleniem w domu, najlepiej przechowywać je w wygodnej klatce, gdy opuścisz mieszkanie. Musisz również zadbać o dobry harmonogram spacerów, jak i karmienia, aby uniknąć przykrych wypadków na swojej domowej podłodze.

Kilka ogólnych porad

Regularne czyszczenie jest kluczowe

Nieco profilaktyki jest warta twojego wolnego czasu, jeśli chodzi o podłogi. Regularne czyszczenie przynajmniej raz w tygodniu jest konieczne, aby zapobiec osadzaniu się plam i gromadzeniu się brudu. Drewniane podłogi wymagają również regularnego czyszczenia, aby zabrudzenia i piasek nie przedostały się na deski podłogowe.

Rozłóż matę powitalną

Mata powitalna to łatwy sposób na zachęcenie gości do zetknięcia stóp zamiast śledzenia brudu w środku. Ponadto jest to świetny sposób na stworzenie zachęcającej przestrzeni i popisanie się swoim stylem.

Umieść dywany w obszarach o dużym natężeniu ruchu

Korytarze, wejście od frontu i salon to obszary o dużym natężeniu ruchu, które mogłyby skorzystać z pomocy dywanika lub chodnika. Zapobiegnie zabrudzeniu dywanów i osadzaniu się płynnych zanieczyszczeń na płytkach w domu, stanie się wówczas o wiele prostsze, gdy zastosujesz dywaniki w odpowiednich miejscach.

Jaki typ podłogi jest podatny na uszkodzenia i wymaga dodatkowej ochrony?

Drewniana podłoga

Podłogi z twardego drewna wyglądają pięknie i zabytkowo. Niestety ich największą wadą jest to, że nie wytrzymują one zbyt długo, gdy są użytkowane w nieodpowiedni sposób. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że mogą się one wypaczać od wystawienia na wilgoć przez zbyt długi czas. Przez to nie nadają się do kuchni, pralni lub łazienek, jeżeli najpierw odpowiednio ich nie zabezpieczymy. Profesjonalne zabezpieczenie niestety wiążą się często z dodatkowymi kosztami, które nadwyrężają nasz domowy budżet. Dodatkowo namoczone podłogi z drewna mogą zacząć się kurczyć. W efekcie będą pękały. Jeżeli chodzi o ich aspekty fizyczne, cechują się niską odpornością na fizyczne uszkodzenia. Zwierzęta mogą je bardzo łatwo zarysować. Upadek ciężkiego przedmiotu na drewnianą podłogę również nie skończy się zbyt dobrze. Większość raportów konsumenckich podaje, że drewniane podłogi należy odnawiać co 10 lat, aby mogły zachować swoją estetykę.

RMA

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *