dziewczynka konfetti
Przyjęcie urodzinowe dziecka powinno posiadać odpowiednią oprawę, bez względu na to, gdzie jest organizowane | fot.: stock.adobe.com

Czym różni się impreza urodzinowa dzieci od imprezy dla dorosłych?

Impreza urodzinowa to jedno z częściej wydawanych przyjęć. Nie ma się temu co dziwić, bo zdecydowana większość z nas celebruje urodziny. Nie sposób jednak nie zauważyć, że inaczej świętują dzieci, a inaczej dorośli. Przygotowując imprezę dla maluchów warto więc zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Na pewno powinniśmy zadbać o odpowiednie dekoracje, jak również o lekkostrawne przekąski.

Robisz imprezę dla dziecka? Nie stawiaj na stole alkoholu

Impreza urodzinowa dorosłych powiązana jest zazwyczaj z konsumpcją alkoholu. W trakcie przyjęcia po napoje wyskokowe sięga się nadzwyczaj często. Jeżeli jednak organizujemy imprezę dla dzieci, musimy zadbać o to, aby na stole nie znalazł się alkohol, nawet jeśli w przyjęciu mają uczestniczyć także rodzice zaproszonych dzieci. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której dziecko zamiast soku wypije przez przypadek kolorowego drinka swojej mamy. Dobrze byłoby natomiast zdecydować się na zakup szampanów bezalkoholowych dla dzieci. Dostępne są one w przeróżnych owocowych smakach, dlatego każdy znajdzie swój ulubiony. Oprócz szampana bezalkoholowego, postawmy także na świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne. 

Zatroszcz się o dekoracje

Przyjęcie urodzinowe dziecka powinno posiadać odpowiednią oprawę, bez względu na to, gdzie jest organizowane. Każdy rodzic powinien więc pomyśleć o dekoracjach. Warto postarać się o to, aby były one utrzymane w przyjaznej dla dziecka kolorystyce. Na szczęście, w sklepach znajdziemy naprawdę mnóstwo interesujących rozwiązań. Można postawić na balony, jak również na konfetti. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także kupno papierowych czapeczek, kolorowych rurek do napoi, jak również talerzyków. Jeżeli organizujemy dzieciom urodziny, dobrze byłoby zastanowić się także nad kwiatami. Najlepiej byłoby wykorzystać te świeże. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli organizujemy dla dzieci imprezę urodzinową, powinniśmy pamiętać także o odpowiednim menu. Ciężkostrawne posiłki raczej nie będą wskazane. Lepiej postawić na lekkie przekąski. Świetnie sprawdzą się chociażby muffinki. Do ich zrobienia dobrze byłoby wykorzystać zdrowe produkty. Jeśli możemy, zamieńmy cukier na ksylitol. Pamiętajmy także o tym, aby sprawić naszemu dziecku tort urodzinowy. Postarajmy się pięknie go udekorować. Można wykorzystać chociażby ozdoby wykonane z masy cukrowej. Jeżeli nie mamy wystarczającej ilości czasu na samodzielne przygotowanie tortu, warto byłoby zdecydować się na zamówienie go w cukierni. Poczytajmy jednak opinie o cukierniach. Im więcej tych pozytywnych, tym lepiej.

Impreza urodzinowa dziecka znacząco różni się od imprezy urodzinowej dorosłych. Na pewno nie powinno być na niej alkoholu. Należałoby zatroszczyć się także o to, aby atrakcyjnie udekorować pomieszczenie, w którym będzie odbywała się impreza. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie lekkostrawnych ciast i deserów. Nie zapomnijmy także o torcie. Pod tym względem, imprezy urodzinowe dorosłych i dzieci są dość podobne. 

AUN

About admin

Check Also

Carcassonne

Idealne planszówki dla dużych i małych

Święta to idealny czas na rodzinne granie w planszówki. Niezależnie od wieku, wspólne gry planszowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *