różne rodzaje ubezpieczeń ulożone z drewnianych klocków
Każdy z nas na pewno wśród rodziny czy znajomych zna kogoś, kto nie ubezpieczył samochodu, domu lub siebie podczas wyjazdu zagranicznego a później w wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń doznał krzywdy, lub szkody, która w żaden sposób nie została zadośćuczyniona | fot.: stock.adobe.com

Ubezpieczenie domu, samochodu oraz inne – garść przydatnych informacji i porad

Mądry Polak po szkodzie – często słyszymy to przysłowie w momencie, gdy przydarzają nam się nieszczęśliwy wypadek i w żaden sposób nie zabezpieczyliśmy się na taką okoliczność. Każdy z nas na pewno wśród rodziny czy znajomych zna kogoś, kto nie ubezpieczył samochodu, domu lub siebie podczas wyjazdu zagranicznego a później w wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń doznał krzywdy, lub szkody, która w żaden sposób nie została zadośćuczyniona. Tego typu sytuację się zdarzają, lecz warto w tym przypadku uczyć się na cudzych, a nie swoich błędach. Dlatego też poniżej przygotowane zostało zestawienie ubezpieczeń, w które każdy z nas powinien się wyposażyć. 

Ubezpieczenie domu

Dla wielu z nas zakup lub budowa domu to największa życiowa inwestycja, która oznacza kilkadziesiąt lat spłacania rat kredytu. Dom to nasza ostoja spokoju, nasza bezpieczna przystań, o którą musimy dbać. Dlatego tak bardzo ważne jest, by ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom na wypadek takich nieszczęśliwych wypadków jak pożar, zalanie czy wichura. Nie jesteśmy w stanie w 100% zabezpieczyć swojej nieruchomości przed takimi czynnikami zewnętrznymi, więc chociaż zapewnijmy sobie spokój i komfort psychiczny.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to jedno z najważniejszych ubezpieczeń, które stanowi fundamentalną ochroną dla Ciebie oraz Twojej rodziny. Wypadek powodujący niezdolność do pracy lub inwalidztwo, a nawet śmierć jest tragedią w życiu całej rodziny, jednak ubezpieczenie pozwala na zachowanie płynności finansowej rodziny oraz duże wsparcie w postaci odszkodowania. Dzięki zakupionemu ubezpieczeniu na życie możemy być bezpieczni o to, że nawet gdy w wyniku wypadku zabraknie nas, w odpowiedni sposób zabezpieczymy swoją rodzinę chociaż w sposób finansowy.

Ubezpieczenie samochodu

Jak powszechnie wiadomo, każdy właściciel samochodu musi bezwzględnie wykupić ubezpieczenie OC. Jednak Autocasco jest już kwestią dobrowolną. Dobrowolne ubezpieczenie okazuje się jednak niezwykle ważnym i przydatnym zabezpieczeniem na wypadek kradzieży lub uszkodzenia auta. Jeżeli dorobiliśmy się swojego wymarzonego, nowego i nowoczesnego auta, koszt naprawy takiego modelu może być bardzo wysoki. Autocasco w zdecydowanej większości przypadków pokrywa w całości koszt takiej naprawy.

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne to jedno z najmniej docenianych zabezpieczeń, które w przypadku wyjazdów zagranicznych może uratować nas przed bankructwem. Jak wiadomo, wyjazd na urlop powinien kojarzyć się z odpoczynkiem, relaksem i dobrą zabawą. Jednak to właśnie czas rozluźnienia jest okresem, kiedy jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na różnego typu wypadki. Dlatego właśnie warto zabezpieczyć się, wykupując ubezpieczenie turystyczne. Wyjeżdżając za granicę, koszty leczenia pokrywane samodzielnie mogą skutecznie zrujnować nasz budżet zarówno wakacyjny, jak i oszczędności. W ramach wyjazdów do krajów Unii Europejskiej możemy w miarę liczyć na NFZ oraz podpisaną umowę Polski z innymi krajami, jednak wybierając się w dalsze zakątki świata, ubezpieczenie turystyczne jest podstawą, o której nigdy nie powinniśmy zapominać.

ŁNA

About admin

Check Also

pieniądze z kredytu

Co musisz wiedzieć i wziąć pod uwagę, gdy decydujesz się na kredyt w banku?

Kredyt to produkt bankowy, z którego korzysta się bardzo często. Powodów, dla których zaciąga się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *