zadowolone dziecko w białej pościeli
Używając pieluszek ekologicznych, zwykle w dużym stopniu ograniczamy ryzyko alergii | fot.: stock.adobe.com

Wybór odpowiednich pieluch wcale nie jest prosty

Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku jest bardzo duży wybór różnych pieluch, dobór odpowiedniej wydaje się być tylko formalnością. Dzieje się tak zwykle do momentu, kiedy odkryjemy, że nie wszystko wygląda tak jak powinno. Nie spodziewamy się wysypek, przeciekających pieluch czy otarć. Dopiero w takich sytuacjach zaczynamy dostrzegać problem związany z wyborem odpowiednich pieluszek.

Pieluszki ekologiczne

W ostatnim czasie bardzo często poruszany jest problem związany z potrzebą ograniczenia używania przedmiotów jednorazowych. Wiele osób decyduje się na rezygnacje z bardzo wygodnych pieluch jednorazowych, na rzecz pieluch ekologicznych. Już nasze mamy korzystały z jednej z wersji pieluch ekologicznych, a mianowicie z pieluch tetrowych. O ile kilkadziesiąt lat temu mówiąc o pieluszkach tetrowych, na myśl przychodziły nam tylko białe, zwykłe pieluchy, obecnie nie jest to już tak oczywista kwestia. Pieluchy tetrowe możemy kupić nie tylko we wszystkich kolorach, ale również w rozmaitych wzorach.

Chcąc ułatwić sobie funkcjonowanie w życiu codziennym, przy jednoczesnym podążaniu za eko trendami, można skorzystać z pieluszek ekologicznych, zapinanych na napy lub na rzep, które również są wielorazowe. Bardzo przypominają wyglądem pieluszki jednorazowe, ale są wykonane z materiału. W tym przypadku również każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ na rynku jest dostępna cała gama kolorystyczna takich pieluszek. Ponadto można przebierać wśród licznych wzorów i modeli.

Używając pieluszek ekologicznych, zwykle w dużym stopniu ograniczamy ryzyko alergii. Należy jednak pamiętać o tym, żeby do prania stosować odpowiednie środki piorące przeznaczone dla dzieci. Decydując się na na takie rozwiązanie z pewnością zrobimy coś dla planety, ale stanie się to kosztem naszego czasu. Takie rozwiązanie wymaga również inwestycji większych pieniędzy na początku. Zwykle zwraca się to bardzo szybko, ale pierwsze nakłady są znacznie większe niż w przypadku pieluch jednorazowych.

Pieluszki jednorazowe

Wchodząc do pierwszej lepszej drogerii lub hipermarketu, możemy zauważyć, że półki uginają się pod ciężarem rozmaitych pieluch jednorazowych. Zwykle dokonując wyboru kierujemy się marką, ceną lub rozmiarem. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet ta sama firma w swojej ofercie ma różne rodzaje pieluch i niekoniecznie wszystkie będą nam odpowiadać. Zdarzają się sytuacje, że jeden model jest idealny, natomiast drugi jest szorstki, mało chłonny lub uczula. Warto również zwrócić uwagę na to, że skoro jeden rodzaj pieluch w określonym rozmiarze przecieka, ociera lub uczula – nie wszystkie będą. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza na początku, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe.

Szukając odpowiednich pieluch z pewnością musimy nastawić się na testowanie. Pielucha musi być odpowiednia dla naszego dziecka, więc to, że koleżanka, sąsiadka lub siostra używały tylko jednej marki nie oznacza, że będzie ona odpowiednia dla nas, a właściwie dla naszego dziecko. Należy pamiętać, że każde dziecko jest inne. Nie chodzi tu tylko o budowę ciała, ale również o jego ruchliwość. Należy bacznie obserwować nie tylko dziecko, ale również to co się dzieje z pieluszką i szukać najlepszej dla nas.

BLE

About admin

Check Also

aktywność fizyczna

Znaczenie aktywnego wypoczynku

Aktywny wypoczynek, polegający na łączeniu relaksu z aktywnością fizyczną, jest istotnym elementem zdrowego stylu życia. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *