Tom Hanks na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (2019)
Tom Hanks na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (2019) | fot.: Autorstwa John Bauld from Toronto, Canada - TIFF 2019 tom hanks, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82133974

Najlepsze filmy z udziałem Toma Hanksa. Ich po prostu nie możesz nie znać!

Tom Hanks z pewnością jest jednym z największych i najlepszych aktorów w historii kinematografii. Jego obecność w obsadzie gwarantuje prawdziwy hit kinowy, a niektóre z jego ról zagwarantowały mu liczne wyróżnienia i nagrody. Jest dwukrotnym zwycięzcą Oscara, za pierwszoplanowe role w filmach: „Forrest Gump” i „Filadelfia”. Sprawdźmy w jakich najlepszych filmach występował Tom Hanks.

Życie jest jak pudełko czekoladek

Bez wątpienia najlepszym filmem w którym występuje Tom Hanks, jest ponadczasowy Forrest Gump. Niesamowite dzieło kinematografii, którego nie wypada nie znać. Film opowiada o losach mężczyzny z niedowładem nóg i niskim ilorazem inteligencji, którego życie przeplata się z najważniejszymi wydarzeniami w historii Stanów Zjednoczonych. Od ciężkiego dzieciństwa, przez grę w drużynie futbolowej i wojnie w Wietnamie, po sukces w biznesie i zaproszenie do Białego Domu. To wspaniała historia o prostym człowieku, którego życie zawsze rzuca w wir wydarzeń wykraczających poza jego niewinne usposobienie. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć tego filmu, natychmiast nadróbcie zaległości.

Wzruszysz się do łez

Kolejnym niesamowitym dziełem w dorobku Toma Hanksa jest „Zielona Mila”, w której odgrywa zarówno rolę głównego bohatera – emerytowanego strażnika więziennego opowiadającego historię najbardziej niezwykłego więźnia w jego życiu, oraz narratora. Film opowiada o oskarżonym o zabójstwo dwóch dziewczynek czarnoskórym mężczyźnie o gołębim sercu. Dzieło zdecydowanie ponadczasowe, niesamowicie wzruszające i głębokie w swojej prostocie. Warto wspomnieć, że film powstał na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule.

Sam ze sobą

Cast Away – poza światem” jest pięknym filmem opowiadającym historię jedynego ocalałego z katastrofy lotniczej, który trafia na bezludną wyspę. Tom Hanks wzbija się w filmie na wyżyny swojej gry aktorskiej, a niesamowite ujęcia, kadry i trzymający w napięciu scenariusz nie pozwalają odwrócić wzroku od ekranu. Pokazanie relacji głównego bohatera z Wilsonem niesamowicie wzrusza, a moment ich pożegnania wyjątkowo zapada w pamięci. Niesamowite krajobrazy, walka o życie i radość z prostych rzeczy, to wszystko znajdziecie w tym ponadczasowym dziele kinematografii. Zdecydowanie jeden z tych filmów, których nieznajomością nie wypada chwalić się w towarzystwie.

Okrutna wojna

„Szeregowiec Ryan” zapada w pamięć. Film Stevena Spielberga opowiada o oddziale wojskowym poszukującym żołnierza, którego wszyscy bracia zginęli na froncie. Zgodnie z tradycją bowiem, powinien on natychmiastowo wrócić do domu i opłakujących swe dzieci matki. Oddział dowodzony przez odtwarzającego główną (acz nie tytułową) rolę Toma Hanksa przedziera się przez terytorium wroga w poszukiwaniu szeregowego Jamesa Ryana. Wiele scen w filmie szokuje, a zarazem zachwyca swoim realizmem i wykonaniem. Otwierająca film scena lądowania wojsk aliantów na plaży Omaha, mimo swojej historii jest prawdziwą ucztą dla oczu pozwalającą choć szczątkowo zrozumieć uczucia i myśli osób uczestniczących w tej operacji. Nie można nie znać tego filmu.

ABI

About admin

Check Also

komunikacja niewerbalna

Znaczenie komunikacji niewerbalnej w biznesie

Komunikacja niewerbalna odgrywa nieocenioną rolę w biznesie, uzupełniając i często wzmacniając przekaz słowny. Gestykulacja, postawa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *