kobieta w sportowym bikini
Na co należy uważać, aby uniknąć dokuczliwych podrażnień? Jak pozbyć się włosków na dobre? | fot.: stcok.adobe.com

Depilacja okolic bikini – co warto wiedzieć?

Usuwanie włosków ze strefy bikini bywa dosyć problematyczne, ze względu na szczególną wrażliwość skóry w tych okolicach. Jaką metodę depilacji wybrać? Na co należy uważać, aby uniknąć dokuczliwych podrażnień? Jak pozbyć się włosków na dobre? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Sposoby na depilację tymczasową i przydatne wskazówki

  • golenie najzwyklejszą maszynką jednorazową – pozwala na bardzo dokładne usunięcie włosków zaraz przy skórze, chociaż początkującym może sprawiać spore trudności. Z tego powodu warto wspomóc się lusterkiem, aby precyzyjnie pozbyć się zbędnego owłosienia. Okolice bikini najlepiej jest golić po uprzednim zastosowaniu delikatnego peelingu – dzięki temu zmniejszymy szanse na wystąpienie nieprzyjemnego problemu wrastających włosków. Przed rozpoczęciem golenia skórę należy natłuścić olejkiem lub nanieść na nią piankę do golenia. Jeśli nasze włoski są wyjątkowo długie, pomocny może okazać się trymer, którym najpierw przytniemy włoski, a dopiero później użyjemy golarki.
  • depilacja specjalnym kremem do depilacji – chociaż usuwanie włosków przy pomocy kremu jest szybkie i wygodne, dużej części użytkowników dotyczą problemy z wywoływanymi przez ten produkt podrażnieniami i reakcjami alergicznymi. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia koniecznie należy przeprowadzić próbę uczuleniową na innym, mniej wrażliwym fragmencie skóry (przedramię, udo) i ściśle dostosować się do czasu trzymania kosmetyku na skórze, który rekomenduje producent.
  • depilacja woskiem – ten sposób, w odróżnieniu od dwóch poprzednich, bywa dosyć bolesny, chociaż wraz z kolejnymi depilacjami ból staje się lżejszy, a włoski rzadsze. Aby uniknąć podrażnień i niepotrzebnego bólu, najlepiej odrywać plastry od ciała zdecydowanym ruchem, jednocześnie naciągając drugą ręką skórę. W przypadku wosku, ważne aby okolica bikini, którą mamy zamiar depilować była całkowicie wolna od podrażnień, drobnych skaleczeń i ranek. Depilacja woskiem usuwa owłosienie na dłuższy czas, ponieważ pozbywamy się również cebulek.
  • depilator – podobnie jak ma to miejsce przy wosku, włoski usuwane tą metodą odrastają dłuższy czas, a wraz z kolejnymi zabiegami maleje ich bolesność. Minusem jest często spory koszt dobrego urządzenia, chociaż zwraca się on po dłuższym czasie. Depilator sprawdzi się od wosku lepiej w przypadku skóry szczególnie wrażliwej.

Trwała depilacja laserowa

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej decydują się na zabieg depilacji laserowej w specjalistycznym salonie. Depilacja tym sposobem większości osób nie sprawia bólu, chociaż może się pojawić bardzo delikatny dyskomfort i pieczenie. Cena takiej depilacji waha się zależnie od miasta, konkretnego salonu i stosowanych urządzeń, ale jeśli mamy ją w planach, musimy przygotować się na koszt kilkuset złotych.

Chociaż taka cena może wydawać się spora, takie rozwiązanie całkowicie eliminuje problem niechcianych włosków raz na zawsze.

Skóra każdego człowieka jest inna, podobnie jak próg bólu i budżet. Z tego powodu najlepiej indywidualnie ocenić, który sposób depilacji będzie dla nas najkorzystniejszy.

JPO

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *